Gorączka w sztabach

  /WW, KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Każdy wolontariusz musi mieć identyfikator - pokazuje Łukasz Raźniewski, szef tarnobrzeskiego sztabu WOŚP.

  Każdy wolontariusz musi mieć identyfikator - pokazuje Łukasz Raźniewski, szef tarnobrzeskiego sztabu WOŚP. ©Echo Dnia

  Każdy wolontariusz musi mieć identyfikator - pokazuje Łukasz Raźniewski, szef tarnobrzeskiego sztabu WOŚP.

  Każdy wolontariusz musi mieć identyfikator - pokazuje Łukasz Raźniewski, szef tarnobrzeskiego sztabu WOŚP. ©Echo Dnia

  Luksusowy weekend w apartamencie prezydenckim zamku w Baranowie Sandomierskim, teleskop, kino domowe oraz zawsze chodliwe gadżety WOŚP pójdą pod młotek podczas XIV Finału Orkiestry w Tarnobrzegu. Niedzielną imprezę rozpocznie przejazd ulicami Kawalkady Pojazdów Wszelakich. Zagrają zespoły "Sami" i "Hurt". W Nowej Dębie będzie można wylicytować wóz strażacki "Star 25".

  Dla wszystkich sztabów pierwsze dni stycznia najgorętszy czas przygotowań do charytatywnej zadymy w środku zimy.
  W Tarnobrzegu oraz gminach powiatu Grębowie, Gorzycach, Baranowie Sandomierskim i Nowej Dębie pieniądze będzie zbierać ponad 300 wolontariuszy. Poznamy ich po zalaminowanych identyfikatorach ze zdjęciem, nazwiskiem, adresem i pieczęcią Fundacji oraz tekturowej puszce w żółto - czarnych barwach czternastego Finału. W tym roku Fundacja zakupi sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych i do nauki pierwszej pomocy.  Ogniste serce na boisku

  Za piętnaście dwunasta warto przyjść na Plac Bartosza Głowackiego. Stąd na ulice miasta wyruszy już drugi raz "Kawalkada Pojazdów Wszelakich". W samo południe impreza zacznie rozkręcać się w hali sportowo- widowiskowej OSiR. Na parkingu przed halą o godzinie 14 odbędzie się pokaz ratownictwa drogowego i chemicznego. Gwiazdami niedzielnego wieczoru będą zespoły "Sami" i "Hurt", a punktem kulminacyjnym Światełko do Nieba, połączone z występem tancerzy ognia. - Podczas pokazu wolontariusze ułożą na murawie boiska ogniste serce skierowane w stronę szpitala. To tam trafiają efekty naszych styczniowych zbiórek - mówi Łukasz Raźniewski, szef sztabu.  Licytacja i loteria fantowa

  Gwoździem finału będzie licytacja. W tym roku pod młotek pójdą: weekend w apartamencie zamku w Baranowie Sandomierskim z wytworną kolacją (zaproszenie można wykorzystać do końca czerwca), zestaw kina domowego od firmy Media Expert, teleskop Bresser od firmy Foto Classic, płyta winylowa Czesława Niemena z autografem, 75 tysięcy złotych w kawałkach niestety, a także koszulki, kubki, kalendarz, bombka, poduszka od WOŚP. Na loterii fantowej będzie można wygrać m.in. telefon komórkowy oraz discmana.

  Bezpieczeństwa uczestników i wolontariuszy strzec będzie policja, straż miejska i firma "Karabela". Puszki będą rozrywane i niszczone, a pieniądze segregowane przez specjalną komisję. Profesjonalne liczenie i transport pieniędzy wziął na siebie I Oddział Banku PEKAO SA w Tarnobrzegu.  Wóz strażacki pod młotek

  W Nowej Dębie jednym z cenniejszych przedmiotów, jakie zostaną wystawione na licytację podczas XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wóz strażacki "Star 25". Tradycyjnie niedzielny finał odbędzie się przed budynkiem Samorządowego Ośrodka Kultury.

  Jak zapowiada Adam Szurgociński, komendant Straży Miejskiej w Nowej Dębie, dzialający w sztabie Orkiestry, program tegorocznego finału zapowiada się bardzo ciekawie. Nowością przygotowaną przez organizatorów są metalowe, wygrawerowane serca, które otrzymają osoby lub instytucje z Nowej Dęby, wspierające akcję Jurka Owsiaka. - Chcemy podziękować sercem za serce. Tablica z nazwiskami lub nazwami instytucji tych wszystkich, których obdarowaliśmy zawiśnie w naszym szpitalu - mówi komendant.

  Początek finału o godzinie 13. Po występach miejscowych zespołów muzycznych, organizatorzy zapraszają na licytację. Na sprzedaż zostanie wystawiony między innymi sprzęt RTV, rower i oryginalny wóz strażacki. - Jest to prezent od Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozalinie - dodaje komendant. - Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Mamy nadzieję, że stanie się atrakcją licytacji.

  Około godziny 17 wystąpi rzeszowski zespół "Tabasco", zaś o godzinie 18.30 zaprezentuje się gwiazda wieczoru Zespół "Ziyo". O godzinie 20 rozbłyśnie światełko do nieba. Organizatorzy zadbali o strawę. Zapewniają smaczną grochówkę z kotła, pieczoną kiełbaskę i ciepłe napoje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć