Wszyscy są w pracy?

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o wyłudzenie trzech milionów złotych podczas prac rekultywacyjnych na terenie Kopalni Siarki Machów. Dzisiaj obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do tarnobrzeskiej Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszą zarzuty. O aferze związanej z rekultywacją ściany wschodniej wyrobiska kopalnianego, informowaliśmy we wtorkowym "Echu Dnia".

  Wczoraj policja i prokuratura nie chciała rozmawiać o szczegółach zakończonego śledztwa. Szef tarnobrzeskiej policji Jan Żak potwierdził jedynie nasze informacje, odnośnie zatrzymania dwóch osób.

  - Mogę powiedzieć tyle, że do środy włącznie zarzutów jeszcze nie przedstawiliśmy nikomu - stwierdził prokurator Edward Podsiadły, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

  Z naszych ustaleń wynika, że jedną z zatrzymanych osób, która najprawdopodobniej dzisiaj usłyszy prokuratorskie zarzuty, jest jeden z inspektorów, reprezentujący interesy Kopalni Siarki w Machowie.

  Druga zatrzymana osoba - jak zdołaliśmy ustalić - związana jest z Przedsiębiorstwem Budownictwa Wodnego w Sandomierzu, które wykonywało prace rekultywacyjne na ścianie wschodniej wyrobiska kopalnianego w Machowie. Prezes PBW wczoraj wydał się być zaskoczony naszą informacją.

  - Nic mi na ten temat nie wiadomo, żeby któryś z pracowników został zatrzymany. Wszyscy są dziś w pracy - stwierdził wczoraj Edward Grabowski, prezes Przedsiębiorstwa Budownictwa Wodnego w Sandomierzu. - Policja rzeczywiście przeglądała dokumentację związaną z rekultywacją na terenie kopalni, nasz kosztorysant wyjaśniał w tarnobrzeskiej prokuraturze zasady naliczania poszczególnych kosztów. Jeśli nawet się okaże, że jakieś pieniądze zginęły, wydaje mi się mało możliwe, żeby ktoś to zrobił celowo.

  Od szefa PBW dowiedzieliśmy się, że kierownik robót prowadzonych na terenie Kopalni Siarki Machów już nie pracuje w PBW, bowiem z dniem 1 stycznia przeszedł na emeryturę.

  Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że lista podejrzewanych nie jest jeszcze zamknięta i prawie na pewno pojawią się na niej kolejne osoby. Czy tak będzie? Wyjaśni się w najbliższych dniach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć