Burmistrz odpowiada przez Internet

  Burmistrz odpowiada przez Internet

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od pół roku mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski mogą zadawać pytania w sprawie nurtujących ich problemów burmistrzowi przez Internet. Z elektronicznej formy zapytania, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem korzystają przede wszystkim młodzi mieszkańcy gminy. Starsi wolą spotkania z burmistrzem w urzędzie.

  Internetowa forma przesyłania pytań działa od pół roku. Pytania, do których dołączony jest fikcyjny adres zwrotny są ignorowane.

  - Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej naszego miasta - tłumaczy Mirosław Pluta, burmistrz Baranowa Sandomierskiego. - Na pytania odpowiadam raz w tygodniu, w formie elektronicznej na adres e-mail, podany przez zainteresowaną osobę. Ponadto wiadomość jest publikowana na stronie internetowej pod warunkiem, że pytanie nie dotyczy prywatnych spraw mieszkańców.

  O co najczęściej pytają mieszkańcy korzystający z elektronicznej poczty? O możliwość wymeldowania w czasie pobytu za granicą, modernizację drogi podporządkowanej z przystanku PKS w stronę Jadachów, plany budowany zbiornika retencyjnego "Gaj" w Woli Baranowskiej, jak również o plany inwestycyjne na ten rok.

  Elektroniczna forma przesyłania pytań to nie jedyny sposób rozwiązywania przez burmistrza problemów nurtujących mieszkańców. Mirosław Pluta jest do ich dyspozycji dwa razy w tygodniu. - We wtorki przyjmuję od godziny 15 do 18 - informuje. - Zainteresowani zapisują się na godzinę i zgłaszają swój problem wcześniej, abym mógł przygotować odpowiedź. Drugim dniem przyjęć jest piątek od godziny 7.30 do 11. Wybór jest nieprzypadkowy, gdyż w tym dniu jest targ w mieście i wiele osób, przyjeżdżających na zakupy, ma możliwość porozmawiania ze mną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Zobacz koniecznie:

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Gry On Line - Zagraj Reklama