Dyskoteka, bal, czy prywatnka

  Dyskoteka, bal, czy prywatnka

  /ps/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Paweł i Mariola z Tarnobrzega ostatni dzień karnawału spędzą na dyskotece.

  Paweł i Mariola z Tarnobrzega ostatni dzień karnawału spędzą na dyskotece. ©P. Strojna

  Paweł i Mariola z Tarnobrzega ostatni dzień karnawału spędzą na dyskotece.

  Paweł i Mariola z Tarnobrzega ostatni dzień karnawału spędzą na dyskotece. ©P. Strojna

  Sobota - jeden z ostatnich dni karnawału jest zarezerwowany na huczne zabawy. Gdzie spędzić ostatki? Na balu, prywatce, a może dyskotece?

  Młodzież rusza w miasto, w poszukiwaniu odpowiedniego lokalu, w którym można się dobrze zabawić. Joanna Giza z Tarnobrzega wybiera się na dyskotekę. - Można potańczyć, odprężyć się i zapomnieć o troskach - mówi Asia. Podobne plany mają Paweł i Mariola z Tarnobrzega. Ostatki spędzą w dyskotece, jeszcze nie zdecydowali, w której. - Lubimy działać spontanicznie - mówią.

  Karnawał to dobry okres dla dyskotek, klubów, pubów. Jedne przed drugimi prześcigają się, aby zdobyć klienta, a potem - nie stracić.

  Irish Pub i Orbita w Tarnobrzegu mają jednego właściciela.

  - W sobotę w Irish Pubie można się napić różnorodnych trunków, zagrać w bilarda, spokojnie porozmawiać ze znajomymi - mówi Magdalena, barmanka. - Natomiast w Orbicie czeka na gości szereg atrakcji, zaczynając od dobrej, dyskotekowej muzyki, różnych gratisów, a kończąc na egzotycznych tańcach o północy.

  Prawdziwą bombę przygotował Klub Planeta w Stalowej Woli. Ten, kto się tam uda, nie będzie się nudził. Klub zaskoczy go: inwazją balonów, efektami pirotechnicznymi, bąbelkami z piany. Inicjatorem i pomysłodawcą takich atrakcji jest właściciel klubu Edward Banasik.

  - Szykujemy jeszcze różne konkursy, między innymi, rywalizację tancerzy o najlepszego drinka - mówi Edward Banasik. - Staramy się dbać o naszych gości.

  Ostatki w Planecie będą trwały dwa dni. W niedzielę odbędzie się podsumowanie konkursu na najlepszą parę karnawału. Zwycięzcy otrzymają: kobieta - suknię balową, a mężczyzna - garnitur markowej firmy.

  Goście tarnobrzeskiego Vip Pubu podczas zabawy mogą spodziewać się gratisów. Poza tym, klub zachęca polską muzyką i popowymi klimatami.

  - Spodziewamy się więcej ludzi, niż zwykle - mówi Paweł Rynkiewicz, właściciel.

  Niektórzy wybierają się na bale. Już dziś w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli rozpocznie się wspaniała Sportowa Gala, podczas której poznamy laureatów 12 Plebiscytu "Echa Dnia" i Radia "Leliwa" na najpopularniejszych sportowców nad Wisłą, Sanem i Wisłoką. Cóż to będzie za bal! Gośćmi honorowymi będą wojewoda podkarpacki i marszałek województwa. Atrakcyjnie zapowiada się część artystyczna, podczas której wystąpią artyści z Gliwickiego Teatru Muzycznego, ze swoim "Kramem z musicalami". A do tańca grać będzie ulubiony zespół "Swing" Janusza Kutyły.

  Dla introwertyków Tarnobrzeski Dom Kultury na sobotę przygotował "Śpiewograniec", festiwal piosenki harcerskiej z udziałem popularnych "Wołosatek", harcerskiego zespołu wokalno-instrumentalnego z Kielc. - Koncert galowy rozpocznie się o 19 - mówią pracownicy TDK.

  Nie wszyscy jednak lubią huczne imprezy. Niektórzy cenią sobie domowe zacisze.

  - Ostatki zamierzam spędzić z żoną, przy lampce wina - mówi Ireneusz Seraf z Nowej Dęby.  Karnawał - inaczej zapusty - okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy w Środę Popielcową. Do głównych tradycji karnawałowych należą zabawy, bale i parady. Jest to okres oczekiwany, często przez cały rok, uczestnicy przygotowują specjalnie na tę okazję stroje karnawałowe, bogato zdobione, mieniące się złotem, przepychem, częstym ich elementem są pióra.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć