Coli na stacji

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W wodzie na jednej ze stacji paliw w Tarnobrzegu Sanepid stwierdził obecność bakterii coli - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Pracownikom zabroniono używania wody nawet do mycia rąk. Stacja czerpie wodę z miejskiej sieci wodociągowej, która zaopatruje całe miasto. Czy zatem z kranów w mieszkaniach także płynie woda nie nadająca się do spożycia? - Woda w sieci jest dobra, więc nie ma żadnego zagrożenia - zapewnia Małgorzata Korczyńska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

  Próbkę wody na stacji paliw pobrano kilka dni temu.
  Badania Sanepid wykonał na zlecenie klienta, który planuje poszerzyć działalność gospodarczą o sprzedaż fast-foodu. W tym celu na stacji dokonano przeróbek instalacji wodnej i zlecono badanie wody. Dopiero otrzymanie pozytywnej opinii Sanepidu o stanie czystości wody, pozwala na sprzedaż przygotowywanego na miejscu jedzenia.

  Póki co, po dokonaniu badania próbki wody Sanepid nie wydał zgody. Jak wynika z naszych ustaleń, w wodzie stwierdzono obecność chorobotwórczych bakterii coli.

  - Nie mogę podać wyników badania wody, wykonywanego na zlecenie klienta. Żadnego zagrożenia dla ludzi nie ma, gdyż na tej stacji nie jest obecnie prowadzona działalność gastronomiczna - mówi Małgorzata Korczyńska, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tarnobrzegu.

  Skoro jednak bakterie coli są w "kranówce" na stacji, to czy nie ma ich w wodzie dostarczanej do mieszkań w Tarnobrzegu? Małgorzata Korczyńska zapewnia, że nie ma.

  - Stan wody w sieci jest dobry, a tym samym w kranach mamy dobrą wodę, którą można bez obaw pić - zapewnia inspektor. - Zdarza się, że podczas napraw i przeróbek instalacji wodnej w domu, dochodzi do miejscowego zanieczyszczenia. Nie znaczy to, że zanieczyszczona zostaje cała sieć, a jedynie jej "końcówka". Tak się zdarza. Zazwyczaj to ustępuje po dokładnym przepłukaniu rur i zastosowaniu odpowiednich środków dezynfekujących. Właśnie z obawy przed ryzykiem zanieczyszczeń miejscowych, przed uruchomieniem działalności gastronomicznej, klient musi zbadać stan wody.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć