Pracowicie w Machowie

  (WW)

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowy pomysł na ożywienie Machowa i przyciągnięcie inwestorów. Na terenach po likwidowanych Kopalniach i Zakładach Przemysłu Siarkowego "Siarkopol", w sąsiedztwie specjalnej strefy ekonomicznej powstanie tarnobrzeski park przemysłowy. - Od przybytku głowa nie boli - mówią władze miasta.

  Parki przemysłowe wyrastają w Polsce, jak grzyby po deszczu. Działa ich 46. Mają być sposobem na stworzenie nowych miejsc pracy. W dodatku Unia Europejska chętnie wspiera tworzenie parków oraz dotuje przedsiębiorców, którzy inwestując wdrażają nowoczesne technologie.

  Skorzystać z tej szansy chce też Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego, pomysłodawca utworzenia parku, którą wspiera miejski samorząd i Agencja Rozwoju Przemysłu. Zwłaszcza, że Podkarpacie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej ma otrzymać wstępnie 465,5 miliona euro w latach 2007 - 2013. Miasta przymierzają się do wielu inwestycji.

  Na majowej sesji prezydent będzie namawiał radnych do zarezerwowania w budżecie 20 tysięcy złotych na opracowanie koncepcji parku przemysłowego.

  - Z tym dokumentem rozpoczynamy starania o pozyskanie pieniędzy z puli programu dla Polski wschodniej. Propozycje projektów już zgłosiliśmy w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego - mówi wiceprezydent Andrzej Wójtowicz.

  Park przemysłowy ma skusić małych i średnich przedsiębiorców gotową infrastrukturą, ulgami podatkowymi i możliwością wsparcia unijnego na rozwój działalności, szczególnie, jeśli w grę wchodzą nowoczesne technologie.

  - To świetne miejsce dla firm kooperujących z przedsiębiorstwami w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dlatego zwolennikiem stworzenia parku jest ARP - mówi Zbigniew Halat, szef Tarnobrzeskiej ARR.

  Tereny pod budowę parku chce udostępnić dyrekcja KiZPS "Siarkopol" w likwidacji. Są to budynki, biurowce, place i działki. Koszt inwestycji wyniesie 5 milionów euro.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć