Majtki pod młotek!

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Już za kilka dni będzie można zlicytować bieliznę, zabezpieczoną u podatkowego dłużnika.

  Już za kilka dni będzie można zlicytować bieliznę, zabezpieczoną u podatkowego dłużnika. ©M. Radzimowski

  Już za kilka dni tarnobrzeżanie, a przede wszystkim tarnobrzeżanki, będą miały okazję kupić bieliznę damską po atrakcyjnej cenie. I to nie w sklepie z odzieżą, lecz w... Urzędzie Skarbowym. "Fiskus" wystawił na licytację kilka par staników i kilkanaście majtek, zabezpieczonych u jednego z dłużników podatkowych.

  O licytacji nietypowych przedmiotów naczelnik tarnobrzeskiej "skarbówki" Marek Skocki mówi z uśmiechem. Dziwi się trochę, że dziennikarzy bardziej interesują majtki, niż na przykład rozliczenia podatkowe PIT.

  - No cóż, czasami i bieliznę trzeba zlicytować - mówi naczelnik. - Nie jest tego dużo, ledwie kilkanaście sztuk.
  Nawet wartość tych rzeczy nie jest zbyt duża, ale, zgodnie z przepisami, musimy je zbyć poprzez licytację. Może w niej wziąć udział prawie każdy, oczywiście z wyłączeniem na przykład pracowników Urzędu Skarbowego.

  Staniki i koronkowe figi zostały zabezpieczone u dłużnika, którym była właścicielka sklepu z bielizną. Sprzedane majtki choć częściowo pokryją zobowiązania podatkowe wobec Skarbu Państwa.

  - Zaznaczam, że to jest towar handlowy, a nie bielizna dłużnika - dodaje naczelnik. - Różne rzeczy wystawiamy na licytacje, bardzo często jest to sprzęt rtv. Nasi komornicy nie zajmują narzędzi pracy i rzeczy niezbędnych do życia. Nie jesteśmy przecież bezduszni.

  Komornicy Urzędów Skarbowych realizują zajęcia towaru nie tylko własnych dłużników, ale jako reprezentant Skarbu Państwa występują także w sprawach instytucji. Najwięcej egzekucji komorniczych zleca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Także do "skarbówki" trafiają towary nielegalnie przywiezione z zagranicy lub te, które posłużyły do dokonania przestępstwa.

  - Podróbki odzieży, markowych zegarków, trefnego alkoholu, pirackie płyty i oprogramowanie komputerowe, broń zabrana kłusownikom - wylicza Marek Skocki. - To wszystko jest u nas niszczone lub wysyłane do zniszczenia upoważnionym do tego firmom. Przemycane papierosy odkupuje od nas specjalna firma, która sprzedaje ten towar legalnie w kraju pochodzenia, czyli poza granicami Polski. Najczęściej za wschodnią granicą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć