Swetry i koce poszły w ruch

  Swetry i koce poszły w ruch

  Klaudia Tajs, <a href="mailto:tajs@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>tajs@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niskie temperatury za oknem sprawiły, że nasze mieszkania się wychłodziły. Jednak Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nie uruchomią ponownie ogrzewania w blokach, bo synoptycy zapowiadają poprawę pogody.

  Mieszkańcy naszego regionu narzekają na zimno. - Za kilkanaście dni mamy astronomiczne lato, a temperatura powietrza nie przekracza 16 stopni - narzeka pan Mieczysław, właściciel warzywniaka w Tarnobrzegu. - Po kilku godzinach stania przy stoisku, wracam do mieszkania, ale tam także zimno. Kaloryfery nie grzeją. Żona wyciągnęła z pawlacza farelkę. Dogrzewamy pokój stołowy, sypialnię i łazienkę.

  Piecyki elektryczne wyciągnęło wielu mieszkańców naszego regionu, w tym lokatorzy Spółdzielni Mieszkaniowej "Siarkowiec" w Tarnobrzegu i Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Urządzenia będą służyły mieszkańcom do czasu poprawy pogody, ponieważ władze obu spółdzielni nie zamierzają, odkręcać kurków z ciepłem.

  - Nie mieliśmy żadnych oficjalnych sygnałów od zmarzniętych lokatorów - zapewnia Jakub Sudoł, wiceprezes "Siarkowca". - Nie będziemy uszczęśliwiać ludzi na siłę, ponieważ za to szczęście trzeba płacić.

  O tym, jak przetrwać w wychłodzonym mieszkaniu, mówi Stanisław Widz, wiceprezes TSM. - Marznę, jak inni lokatorzy, ale bez przesady, nie będziemy w czerwcu dostarczać ciepła do mieszkań - dodaje wiceprezes. - Od czego są swetry i koce. Można przetrwać.

  Tadeusz Plaskota, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie przyznaje, że spodziewał się telefonów interwencyjnych w sprawie zimnych mieszkań. - Ale nikt nie zadzwonił - zapewnia Tadeusz Plaskota. - Uruchomienie ciepłowni to żaden problem. Problemem są tylko wyższe rachunki za dostarczone ciepło.

  Jak przypomina wiceprezes Plaskota, podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to na początku maja grupa mieszkańców zwróciła się do przedsiębiorstwa z prośbą o dostarczenie na kilka dni ciepła.

  - Poszliśmy lokatorom na rękę, ale to było w maju, a teraz jest czerwiec - tłumaczy wiceprezes. - Nadchodzi kalendarzowe lato. Obserwuję prognozy. Od jutra ma być cieplej. Ten jeden dzień jeszcze przetrwamy.  BYLE DO PIĄTKU

  Tadeusz Nowicki, dyżurny synoptyk, z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie: - Do czwartku włącznie temperatura powietrza w dzień będzie wynosić od 15 do 17 stopni. Przełom nastąpi w piątek, kiedy słupek na termometrze wzrośnie do 20 stopni. W sobotę będzie już 24 stopnie. Przyszły tydzień zapowiada się ciepły i słoneczny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć