Golik kontra Mastalerz?

  Wioletta WOJTKOWIAK

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tym "kandydatem na kandydata" ma być radny i przedsiębiorca Wacław Golik, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

  Jemu samemu nie na rękę jest potwierdzać plotkę. - Nie ma decyzji na ten temat. Moja kandydatura ma być zaproponowana i oceniana przez Radę Miejską SLD. Poddam się weryfikacji. Jeśli ktoś zaproponuje mi kandydowanie na kandydata, mogę podjąć to wyzwanie - powiedział.

  Rozgrywka może być ciekawa.
  Wacław Golik już nie jest radnym Socjaldemokracji - zrezygnował z przynależności po tym jak został wykluczony z klubu radnych "Ratujmy Tarnobrzeg" za złamanie dyscypliny klubowej. Klub tworzą radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Unii Pracy i Socjaldemokracji. Tak się składa, są to zwolennicy kandydatury Norberta Mastalerza na prezydenta miasta na mocy porozumienia o współpracy w wyborach samorządowych, jakie zawarli jeszcze w lutym szefowie tych trzech lewicowych partii.

  To porozumienie wciąż obowiązuje, chociaż podważa je od początku poseł SLD Władysław Stępień. Nie wyobraża sobie, by Mastalerz, przewodniczący tarnobrzeskiej i wojewódzkiej Socjaldemokracji, był tym właściwym kandydatem lewicy na prezydenta. Ogłosił, że na inne kandydatury czeka do końca maja. Teraz zaciera ręce i mówi, że ma kandydata, a jego nazwisko przedstawi w poniedziałek.

  Jeśli Rada Miejska Sojuszu poprze Wacława Golika, oznacza to tylko tyle, że będzie on rywalem Norberta Mastalerza w ubieganiu się o prawo startu w wyborach bezpośrednich. Bowiem decyzja o tym, kto będzie nosił miano kandydata lewicy na prezydenta Tarnobrzega nie zapadnie w Tarnobrzegu, lecz Rzeszowie. Nazwisko wytypuje gremium złożone z szefów wojewódzkich struktur lewicowych partii, stowarzyszeń i organizacji, które zawarły porozumienie o wspólnym starcie w wyborach samorządowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć