Bóbr zrobi porządek

  Klaudia TAJS <a href="mailto:tajs@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>tajs@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tadeusz Plaskota, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Nowej Dębie, pokazuje obgryzione przez bobra drzewa i krzewy.

  Tadeusz Plaskota, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Nowej Dębie, pokazuje obgryzione przez bobra drzewa i krzewy. ©K. Tajs

  - Od dwóch tygodni mamy nowego lokatora, a jest nim bóbr - cieszą się pracownicy oczyszczalni ścieków w Nowej Dębie. Na terenie oczyszczalni zamieszkują już trzy strusie, wydry, a zimą dzikie kaczki.

  Bóbr zadomowił się w niewielkim stawie. - Jego pobyt w stawie, do którego wpływa oczyszczona woda, jest najlepszym świadectwem na to, że woda jest czysta - cieszy się Tadeusz Plaskota, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Nowej Dębie. - Dobrze, że się do nas sprowadził, bo zrobi porządek wokół brzegu. Niektóre drzewa należało już dawno przyciąć, teraz bóbr systematycznie je podgryza.

  Bóbr nie jest pierwszym lokatorem nowodębskiej oczyszczalni. Jakiś czas temu w oczku wodnym pomieszkiwały wydry, jednak zostały wyproszone. - Wyjadały nam systematycznie ryby, które tak pieczołowicie hodowaliśmy w stawie - dodaje wiceprezes.

  Znacznie dłużej, bo od czterech lat na terenie oczyszczalni, która znajduje się w lesie, mieszkają trzy strusie. Dwie Basie i Kuba, na dobre zadomowiły się w swojej zagrodzie. Ponieważ oczyszczalnia leży przy trasie rowerowej, chętnych na spotkanie z ptakami, szczególnie w soboty i niedziele, nie brakuje.  Konkurs

  Wspólnie z dyrekcją PGK w Nowej Dębie ogłaszamy konkurs na najbardziej oryginalne imię dla bobra. Propozycje prosimy nadsyłać na adres: tajs@echodnia.eu. Dla autora najciekawszej przygotowaliśmy nagrodę. Konkurs potrwa do 1 września.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć