Urzędnicy podali adresy radnych

  Urzędnicy podali adresy radnych

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Józef Michalik, rzecznik prezydenta Tarnobrzega, który wpisywał oświadczenia radnych i prezydentów do komputera, przeprasza wszystkich za pomyłkę i zapowiada,

  Józef Michalik, rzecznik prezydenta Tarnobrzega, który wpisywał oświadczenia radnych i prezydentów do komputera, przeprasza wszystkich za pomyłkę i zapowiada, że więcej się to nie powtórzy. ©K. Tajs

  - Pracownika, który dopuścił do tego, że na naszych zeznaniach majątkowych w Internecie jest adres, trzeba ukarać, gdyż dał wskazówkę złodziejom - mówi Wacław Golik, radny Tarnobrzega. Przez pięć miesięcy na stronie Urzędu Miasta znajdowały się zeznania majątkowe radnych z dokładnym adresem zamieszkania.

  Za sprawą dokładnych adresów zamieszkania, których zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych być nie powinno, jeszcze wczoraj rano każdy mógł dowiedzieć się, nie tylko który z radnych jest zamożniejszy, ale i gdzie mieszka. Jak to możliwe?

  Do błędu przyznaje się Józef Michalik, rzecznik prezydenta Tarnobrzega. - Zeznania przenosiliśmy do Internetu od kwietnia - mówi Józef Michalik. - Przygotowaliśmy dwie wersje zeznań. Pełną z adresami i skróconą. Do Internetu poszła pełna.

  Rzecznik przeprasza za tę sytuację.  BOJĄ SIĘ ZŁODZIEI

  Po naszej interwencji usunięto adresy. - Po takiej wskazówce obawiam się o swoją rodzinę - twierdzi radny Wacław Golik, przedsiębiorca.

  Radny Jurand Lubas: - Już dawno krytykowałem zamieszczanie w Internecie zeznań majątkowych. Teraz, kiedy przy nazwiskach były dokładne adresy, to wymarzony drogowskaz dla złodziei.  CZEKAM NA SKARGI

  W Radzie Miasta Tarnobrzega nie ma komisji do spraw etyki. Czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem rady spoczywa na barkach przewodniczącego Tadeusz Zycha. - Dotychczas żaden z radnych nie przyszedł do mnie ze skargą w tej sprawie. Jeśli ktoś się zgłosi, podejmę odpowiednie kroki - zapowiada przewodniczący.

  Klaudia TAJS tajs@echodnia.eu  Małgorzata Kałużyńska-Jasak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Danych Osobowych:

  - Radny, który czuje się poszkodowany, może wystąpić ze skargą do władz miasta i wnioskować o ukaranie winowajcy lub wystąpić na drogę sądową z powództwa cywilnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Wideo

  Galerie zdjęć