Urzędnicy podali adresy radnych

  Urzędnicy podali adresy radnych

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Józef Michalik, rzecznik prezydenta Tarnobrzega, który wpisywał oświadczenia radnych i prezydentów do komputera, przeprasza wszystkich za pomyłkę i zapowiada,

  Józef Michalik, rzecznik prezydenta Tarnobrzega, który wpisywał oświadczenia radnych i prezydentów do komputera, przeprasza wszystkich za pomyłkę i zapowiada, że więcej się to nie powtórzy. ©K. Tajs

  - Pracownika, który dopuścił do tego, że na naszych zeznaniach majątkowych w Internecie jest adres, trzeba ukarać, gdyż dał wskazówkę złodziejom - mówi Wacław Golik, radny Tarnobrzega. Przez pięć miesięcy na stronie Urzędu Miasta znajdowały się zeznania majątkowe radnych z dokładnym adresem zamieszkania.

  Za sprawą dokładnych adresów zamieszkania, których zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych być nie powinno, jeszcze wczoraj rano każdy mógł dowiedzieć się, nie tylko który z radnych jest zamożniejszy, ale i gdzie mieszka. Jak to możliwe?

  Do błędu przyznaje się Józef Michalik, rzecznik prezydenta Tarnobrzega. - Zeznania przenosiliśmy do Internetu od kwietnia - mówi Józef Michalik. - Przygotowaliśmy dwie wersje zeznań. Pełną z adresami i skróconą. Do Internetu poszła pełna.

  Rzecznik przeprasza za tę sytuację.  BOJĄ SIĘ ZŁODZIEI

  Po naszej interwencji usunięto adresy. - Po takiej wskazówce obawiam się o swoją rodzinę - twierdzi radny Wacław Golik, przedsiębiorca.

  Radny Jurand Lubas: - Już dawno krytykowałem zamieszczanie w Internecie zeznań majątkowych. Teraz, kiedy przy nazwiskach były dokładne adresy, to wymarzony drogowskaz dla złodziei.  CZEKAM NA SKARGI

  W Radzie Miasta Tarnobrzega nie ma komisji do spraw etyki. Czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem rady spoczywa na barkach przewodniczącego Tadeusz Zycha. - Dotychczas żaden z radnych nie przyszedł do mnie ze skargą w tej sprawie. Jeśli ktoś się zgłosi, podejmę odpowiednie kroki - zapowiada przewodniczący.

  Klaudia TAJS tajs@echodnia.eu  Małgorzata Kałużyńska-Jasak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Danych Osobowych:

  - Radny, który czuje się poszkodowany, może wystąpić ze skargą do władz miasta i wnioskować o ukaranie winowajcy lub wystąpić na drogę sądową z powództwa cywilnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć