Beton leci z góry!

  Klaudia TAJS, <a href="mailto:tajs@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>tajs@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Po naszej niedzielnej interwencji u prezesa spółdzielni, w poniedziałek od rana ekipa remontowała już balkony w bloku na Skalnej Górze.

  Po naszej niedzielnej interwencji u prezesa spółdzielni, w poniedziałek od rana ekipa remontowała już balkony w bloku na Skalnej Górze. ©K. Tajs

  - Gdyby ten kawałek betonu spadł na głowę przechodnia, tragedia murowana - alarmują mieszkańcy bloku na osiedlu Skalna Góra w Tarnobrzegu. Ponad 30-letnie balkony się sypią. - Wiemy, wiemy, dlatego rozpoczęliśmy już ich modernizację - uspokaja Stanisław Widz, p.o. prezesa Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

  Betonowy element balkonu odpadł z balkonu na trzecim piętrze bloku przy ulicy Skalna Góra 11. Mieszkańcy do dzisiaj wspominają huk, jaki wywołał upadający głaz.

  - To było kilka minut przed godziną 21 - mówi mężczyzna z osiedla. - Kiedy usłyszałem grzmot, myślałem, że samochody się zderzyły. Wyjrzałem za okno i zobaczyłem, że na dole, pod balkonami leży betonowy głaz, roztrzaskany na kilka części.

  Chwilę później przed blokiem grupa mieszkańców mówiła już o zagrożeniu, jakie mógł spowodować odpadający beton.

  - Szczęście w nieszczęściu, że nikt tędy nie przechodził, bo głaz zabiłby człowieka - dodaje inna lokatora. - To są bardzo stare balkony. Deszcz i śnieg robi swoje. Tylko czekać, jak z pozostałych balkonów zaczną odpadać betonowe części.

  Reakcja zdenerwowanych ludzi była natychmiastowa. Następnego dnia o spadającym głazie zawiadomili administrację osiedla.

  - Pan przyjął zgłoszenie i powiedział, że zajmie się sprawą, tylko że od tego czasu nikogo z administracji bloku nie było - żalili się w zeszłym tygodniu mieszkańcy. - Boimy się o swoje bezpieczeństwo. Najgorzej jest z dziećmi, które chcą się bawić koło bloku. Jedno zrozumie, że nie można chodzić blisko balko-nów, ale inne nie. To przecież dzieci.

  Marek Bednarz, kierownik zakładu remontowego Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która administruje blokiem przy Skalnej Górze 11, twierdzi, że o spadającym betonie z balkonu dowiedział się od nas.

  - Nie mieliśmy w tej sprawie żadnego zgłoszenia - mówi kierownik. - Zresztą, jak z balkonu może odpaść głaz? Co najwyżej jakiś kamyczek. Ale żeby zaraz głaz, to już chyba lekka przesada.

  Stanisław Widz, p.o. prezesa spółdzielni zapewnił nas, że w najbliższym czasie TSM zacznie remontować balkony. Słowa dotrzymał, gdyż już przedwczoraj, w bloku na ulicy Skalna Góra 9, ekipa rozpoczęła remont balkonów.  Stanisław Widz, po prezesa Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

  - Wiemy, że większość balkonów, które liczą 20 i 30 lat, należy wyremontować jak najszybciej. W komfortowej sytuacji są ci lokatorzy, których bloki były ocieplane, gdyż równocześnie odbywał się remont balkonów. Za pozostałe bierzemy się sukcesywnie. W najbliższych dniach rozpoczynamy jesienne przeglądy, by wytypować, te do natychmiastowej modernizacji. Remontujemy nowoczesną technologią. Koszt remontu jednego balkonu to 1 tysiąc 200 złotych. W tej chwili pracujemy na balkonach w bloku przy ulicy Kopernika 8.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć