Tydzień służył w policji i przyszedł do pracy pijany!

  Tydzień służył w policji i przyszedł do pracy pijany!

  Marcin RADZIMOWSKI <a href="mailto:radzimowski@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>radzimowski@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Inspektor Jan Żak, komendant policji w Tarnobrzegu: - W naszych szeregach nie ma miejsca dla takich policjantów. Za tak rażące naruszenie przepisów kara

  Inspektor Jan Żak, komendant policji w Tarnobrzegu: - W naszych szeregach nie ma miejsca dla takich policjantów. Za tak rażące naruszenie przepisów kara dyscyplinarna może być tylko jedna, mianowicie wyrzucenie z pracy. ©M. Radzimkowski

  Wynik 0,6 promila pokazał wyświetlacz, gdy policjant skończył dmuchać w alkomat. W takim stanie posterunkowy z tarnobrzeskiej jednostki przyszedł do pracy! 38-letni funkcjonariusz dyscyplinarnie wyleci z szeregów policji.  W kroniki tarnobrzeskiej policji posterunkowy z pewnością wpisze się na najbliższe lata swoim "osiągnięciem". W szeregach policji pracował bowiem tylko... tydzień i już zdążył podpaść.

  - Osobiście nie pamiętam podobnego przypadku. Fakt, że policjant przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu, wystarczająco określa tego człowieka - mówi inspektor Jan Żak, komendant miejski policji w Tarnobrzegu.  Posterunkowy zachował się skandalicznie.
  Wspólnie z innymi nowo wcielonymi do służby kolegami ślubował na sztandar godne noszenie munduru i służbę społeczeństwu. A już kilka dni później splamił mundur alkoholem. Feralnego dnia, gdy tylko pojawił się rano w pracy, inni funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Zgłosili to swoim zwierzchnikom.  38-latek dmuchnął w alkomat. Na wyświetlaczu urządzenia pojawił się wynik 0,6 promila alkoholu. Tłumaczył się, że poprzedniego dnia oglądał w telewizji mecz piłkarski i tak się zdenerwował porażką, że wypił trochę za dużo piwa. Na emocjonowanie się sportowymi rozgrywkami mógł mieć fakt, że przez kilka lat był sędzią piłkarskim.  Od pijackiego incydentu minęło już kilkanaście dni, ale sprawa jeszcze nie jest ostatecznie zakończona. Formalności związane z wyrzuceniem policjanta z pracy są bowiem dość rozciągnięte w czasie. Posterunkowy otrzymał już decyzję o dyscyplinarnym wydaleniu go z szeregów policji za ciężkie naruszenie przepisów.  Od decyzji komendanta miejskiego przysługuje mu jednak odwołanie do komendanta wojewódzkiego. Z prawa tego z pewnością skorzysta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć