Pokazał, jak okradał

  Marcin RADZIMOWSKI, <a href="mailto:radzimowski@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>radzimowski@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pokazał, jak okradał

  ©M. Radzimowski

  Pokazał, jak okradał

  ©M. Radzimowski

  Po trzech latach sprawca wrócił na miejsce przestępstwa. Pokazał, jak sterroryzował pracowników bronią, jak zabrał pieniądze, którędy uciekał.  25-latek wszedł wczoraj do oddziału poczty w Tarnobrzegu. Tak, jak trzy lata temu. Ale tym razem nie miał pistoletu, a jego twarzy nie zasłaniała kominiarka. Miał skute ręce i nogi.  Już chyba nawet policjanci przestali się łudzić, że po trzech latach od napadu na urząd pocztowy przy ulicy Wyspiańskiego, uda się ustalić sprawcę.
  A jednak! Bandyta wpadł w ręce policji podczas swojego kolejnego "numeru". Mowa o napadzie na Bank Przemysłowo-Handlowy w Tarnobrzegu w marcu tego roku. Sprawcami okazali się dwaj bracia, mieszkańcy Świniar, powiat sandomierski.  ILE UKRADŁ  - W czasie prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że jeden z braci dokonał napadu na pocztę w Tarnobrzegu trzy lata temu - mówi prokurator Krzysztof Głuszak z Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu.  Bezpośrednio przed napadem na placówkę pocztową, bandyta zadzwonił na policję, informując o bombie podłożonej w budynku sądów i prokuratur. Odciągnął tym samym służby z dala od miejsca napadu. Z tarnobrzeskiego oddziału poczty zrabował wtedy 28 tysięcy złotych.  ZNOWU?  Podczas wczorajszej wizji lokalnej 25-latek pokazywał policjantom i prokuratorowi, w jaki sposób sterroryzował pracowników placówki bronią, jak zabrał pieniądze, którędy uciekał po napadzie. Przechodnie widzący policjantów i zamknięte wejście do poczty, komentowali: - Znowu napad? To może i renty nie wybiorę, jak ukradli.  - Nie ma przestępstw doskonałych. Sprawa tego napadu na pocztę jest doskonałym przykładem na to, że wcześniej czy później sprawca odpowie za swoje czyny - przekonuje Bogusław Cholewa, zastępca komendanta tarnobrzeskiej policji.  25-latek oprócz trzech poważnych przestępstw, przed sądem odpowiadał będzie także za drobne kradzieże, których dopuścił się w ostatnich latach.

  Napad na bank

  1 marca tego roku do Banku Przemysłowo-Handlowego w Tarnobrzegu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich oddał kilka strzałów w górę z karabinu. Bandytów zaskoczyła reakcja straży bankowej, która włączyła alarm. Rzucili się do ucieczki. Policja zatrzymała ich dwa dni później w Skopaniu (gmina Baranów Sandomierski). W samochodzie braci znaleziono karabin mosin, pistolet glock i ponad dwadzieścia granatów własnej produkcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć