Doczekali się kanalizacji w centrum

  Doczekali się kanalizacji w centrum

  Wioletta WOJTKOWIAK <a href="mailto:wojtkowiak@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>wojtkowiak@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nie za rok, jak planowano, lecz za tydzień właściciele 425 posesji w Tarnobrzegu będą mogli podłączać się do nowej sieci kanalizacyjnej, wybudowanej za unijne pieniądze.

  Nadole, Miechocin i Dzików to pierwsze osiedla, gdzie wkrótce przestaną krążyć szambowozy. Dobiega końca największa inwestycja miejska w ramach "Programu gospodarki wodno-ściekowej", dotowana przez Fundusz Spójności.  - 19 października prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej spotka się z radami tych osiedli. Poinformuje, że można już dokonywać przyłączeń - mówi Józef Michalik, rzecznik prasowy prezydenta Tarnobrzega. Na początek dostęp do kanalizacji będzie mieć 425 budynków.  Jako pierwsi rezygnować z szamb mogą mieszkańcy ulic Wałowej, Skrajnej i Nadole w osiedlu Nadole, mieszkający przy ulicach Stanisława Orła, Przyjaźni, Kamionka, Piaskowej, Borek, Porucznika Sarny, Sosnowej i części ulicy Mickiewicza w osiedlu Miechocin oraz właściciele posesji przy ulicy Słomki i Sadowej w Dzikowie.  Najpierw muszą kontaktować się z PGK, żeby uzgodnić warunki techniczne przyłączy. Przedsiębiorstwo zapowiada, że w miarę postępu robót możliwość podłączania się do sieci będą mieć mieszkańcy z kolejnych ulic.  ILE ZA PRZYŁĄCZE

  Mieszkańcy Nadola, osiedla uchodzącego za najbardziej zapóźnione cywilizacyjnie prawie w centrum miasta, z zadowoleniem śledzą końcówkę robót.  Na kanalizację czekali pół wieku. Społeczny komitet kanalizacji osiedla jako pierwszy dopełnił formalności i złożył dokumentację, dlatego miasto postanowiło, że zainaugurowaną wiosną inwestycję rozpocznie od Nadola. - Składaliśmy się po 200 złotych - mówi Zofia Bogun. Jedyne, czego się teraz obawia, to czy będzie ją stać na podłączenie domu do sieci.  Według jednej z tarnobrzeskich firm, która przyjmuje zlecenia na kładzenie przyłączy, koszt metra bieżącego z robocizną wynosi 30 złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć