Odebrali klucze do mieszkań z TTBS

  Odebrali klucze do mieszkań z TTBS

  Klaudia TAJS <a href="mailto:tajs@echodnia" target="_blank" class=menu>tajs@echodnia</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Krzysztof i Iwona Śmiechowie z 20-miesięczną Majką na klucze do własnego mieszkania czekali 10 lat.

  Krzysztof i Iwona Śmiechowie z 20-miesięczną Majką na klucze do własnego mieszkania czekali 10 lat. ©K. Tajs

  - Na ten dzień czekaliśmy dziesięć lat - cieszą się Iwona i Krzysztof Śmiechowie z Tarnobrzega. Wczoraj odebrali klucze do mieszkania w bloku przy ulicy Dekutowskiego.

  Państwo Śmiechowie są w gronie 48 rodzin, które mogą wprowadzać się do dwóch nowych budynków należących do Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.  Ich 46-metrowe mieszkanie mieści się na parterze. Pomysł na umeblowanie dwóch pokoi, kuchni łazienki i zagospodarowanie balkonu, zrodził się już dawno. - Zaraz odbieramy klucze i ruszamy z przeprowadzką - cieszy się pani Iwona. - Dotychczas mieszkaliśmy u rodziców. Teraz będziemy na swoim.  Dwa nowe bloki przy Dekutowskiego to już piąty i szósty budynek wybudowany przez Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
  - Są to lokale o powierzchni od 37 do 59 metrów - mówi Wojciech Brzezowski, prezes TTBS. - Mieszkania zostały wyposażone pod klucz. Tylko w łazience, lokatorzy muszą położyć glazurę. Wysokość czynszu waha się od 400 do 600 złotych. Najemcy indywidualnie płacą za centralne ogrzewanie.  Jak przypomniał prezes, mieszkań należących do TTBS nie można wykupić na własność. Lokatorzy są tylko najemcami. Mimo to, ku jego zdziwieniu, liczba chętnych do zamieszkania w jego zasobach stale rośnie. Świadczy o tym liczba wniosków. Dziś jest ich około setki. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom, kierownictwo TTBS planuje kolejne inwestycje. - Przy ulicy Kopernika zamierzamy postawić małe osiedle dla 250 osób - dodaje prezes Brzezowski. - Będą to trzy bloki, po osiem pięter każdy.  Jaki dochód?

  Jakie warunki muszą spełniać przyszli lokatorzy TTBS? Średni dochód na jedną osobę w rodzinie musi wynosić 700 złotych brutto. Drugim istotnym warunkiem jest posiadanie przez osobę ubiegającą się o przydział mieszkania stałego zameldowania w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć