Kopalnia Machów bez dyrektora

  Kopalnia Machów bez dyrektora

  Klaudia TAJS <a href="mailto:tajs@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>tajs@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Marek Jońca zarządzał kopalnią "Machów" osiem miesięcy. Za kilka dni obejmie fotel burmistrza Koprzywnicy. Za jego kadencji kopalnia

  Marek Jońca zarządzał kopalnią "Machów" osiem miesięcy. Za kilka dni obejmie fotel burmistrza Koprzywnicy. Za jego kadencji kopalnia wyszła z 90-milionowego długu. Dziś oszczędności zakładu wynoszą 16 milionów złotych. ©autor

  Po ośmiu miesiącach kierowania likwidowaną Kopalnią Siarki "Machów" w Tarnobrzegu dyrektor Marek Jońca odchodzi z pracy. Opuszcza kopalnię, bo wygrał wybory na burmistrza Koprzywnicy.  Zdaniem wielu ludzi, odejście dyrektora to ogromna strata dla zakładu, gdyż za jego rządów kopalnia wyszła z 90-milionowego długu.  Marek Jońca, długoletni pracownik kopalni, stanowisko zarządcy komisarycznego objął 23 marca tego roku. Zastąpił Bolesława Gawlika, odwołanego przez ministra skarbu. Po jego zwycięstwie w wyborach samorządowych wielu pracowników zastanawiało się, czy dyrektor pozostanie w kopalni czy też wybierze pracę w samorządzie. On sam rozwiewa wszelkie spekulacje.  - Niestety, odchodzę. Przyznaję, że robię to z ciężkim sercem - powiedział Marek Jońca. - W ciągu dziesięciu dni zostanę zaprzysiężony na burmistrza Koprzywnicy. Wtedy też odejdę z zakładu.  Za pozostaniem w przedsiębiorstwie Marka Jońcy przemawiają wyniki finansowe. Pokazują one, że osiem miesięcy jego rządów w Machowie wyszło na dobre nie tylko pracownikom, ale i przedsiębiorstwu. W wyniku restrukturyzacji kopalnia wyszła z 90-milionowego długu. Zaczęła zarabiać na siebie i wypracowała 16 milionów złotych zysku. Zakład powoli i systematycznie spłaca finansowe zobowiązania zaciągnięte przez poprzedni zarząd kopalni.  Kiedy poznamy następcę Marka Jońcy?

  - Nie wcześniej jak za dwa, trzy tygodnie - wyjaśnia dyrektor. - Nowego dyrektora mianuje minister skarbu. Przysługuje mi prawo zaopiniowana kandydata, który zapewne będzie wywodził się z grona wykwalifikowanych pracowników naszej kopalni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie zdjęć