Mandat dla brudasów

  Michał Dominik tarnobrzeg@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rejestracja musi być czytelna, szyba musi być czysta, by nie utrudniać widoczności.
  Taki widok na tarnobrzeskich ulicach to niestety jeszcze codzienność.

  Taki widok na tarnobrzeskich ulicach to niestety jeszcze codzienność. ©M. Dominik

  Uważajcie kierowcy "brudasów"! Za zabłoconą rejestrację, szybę i mocno zaśnieżony dach policja może was ukarać. Coraz częściej słyszy się nawet o zaostrzeniu przepisów.

  - Nie możemy karać za nieestetyczny wygląd pojazdu - tłumaczy Józef Pokusa, naczelnik ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, który dał nam delikatnie do zrozumienia, że temat zabrudzonych pojazdów wydaje mu się lekko niepoważny. - Ale policjanci mają prawo do zwrócenia uwagi kierowcy, którego rejestracja jest nieczytelna lub brud na szybie utrudnia widoczność - dodaje naczelnik.

  Policjantom ze Stalowej Woli zdarza się nawet wypisać czasami mandat za takie przewinienie. - Taki mandat wynosi od 20 do 500 złotych. Nie jest jednak obciążony karą punktów karnych - mówi aspirant sztabowy Andrzej Walczyna z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.
  WSZYSTKO PRZEZ DROGI

  Właściciel tarnobrzeskiej myjni samochodowej Wiesław Kądziołka uważa, że wszystko zależy od dróg i że nawet w Tarnobrzegu nie brakuje ulic, którymi jazda kończy się ubrudzeniem samochodu. - Przykładem takiej jezdni jest na przykład droga na Miechocinie. Tam wystarczy przejechać 300 metrów i samochód nadaje się do myjni - mówi.

  Większość kierowców również zachowuje wstrzemięźliwość co do zachwalania pomysłu wprowadzenia kar za niedbanie o czystość aut. Należy do nich Stanisław Malec, zmotoryzowany z Tarnobrzega: - Najpierw należy stworzyć odpowiednie warunki do jazdy, wyremontować drogi i załatać dziury. Wtedy samochody nie będą się brudzić.

  DALEKO W TYLE

  Ważna jest także kultura jazdy. Niestety, Polsce dużo jeszcze brakuje do dorównania standardom kultury jazdy krajom Europy Zachodniej.
  - W Niemczech jest już całkiem inaczej. Tam ciężarówka wyjeżdżająca z budowy musi być najpierw wyczyszczona, zanim wyjedzie na drogę użytkową - wyjaśnia Wiesław Kądziołka. - Kierowcy również są karani mandatami za nieczytelną rejestrację lub po prostu brudne auto - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć