Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Machów odżyje

Wioletta Wojtkowiak [email protected]
Hiszpańska firma zajmie stare hale po Tarbudzie. - Niech zaczynają jak najszybciej i przyjmują do pracy - mówią okoliczni mieszkańcy.
Hiszpańska firma zajmie stare hale po Tarbudzie. - Niech zaczynają jak najszybciej i przyjmują do pracy - mówią okoliczni mieszkańcy. W. Wojtkowiak
Rekfol będzie produkować opakowania sztuczne, a hiszpańska spółka maszyny do recyklingu odpadów.

Dwie nowe firmy znalazły dla siebie miejsce w tarnobrzeskiej podstrefie ekonomicznej w rejonie Machowa. Pierwsza będzie produkować opakowania z tworzyw sztucznych, a druga wytwarzać maszyny do recyklingu odpadów. Jeszcze w tym roku mają zatrudnić w sumie 70 osób.

Firma Rekfol wywodzi się z Mielca i na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej (lecz nie będąc jej inwestorem) zajmuje się produkcją folii.

Podstrefa Tarnobrzeg w liczbach

Podstrefa Tarnobrzeg w liczbach

10 firm w Machowie (Piotrowice II, zakłady chemiczne Anser, Koma Stahlbau, zakład mechaniczny Siarkopol, Fenix Metals, Tarkon, Agma, Echo Media, Darte, Rekfol)
3 firmy w rejonie inwestycyjnym Gorzyce (Alumetal Gorzyce, Press+SinterTechnik, Rh Alurad Wheels Polska)
2 zezwolenia wydane w 2006 roku (Rekfol, Piotrowice II)
118 mln zł nakładów inwestycyjnych w podstrefie tarnobrzeskiej (Machów, Gorzyce)
992 utworzone miejsca pracy

OPAKOWANIA Z ODPADÓW

Właściciel spółki jawnej Janusz Gruszecki postanowił rozwinąć działalność o wytwarzanie opakowań z polietylenu odzyskiwanego podczas recyklingu odpadów foliowych - i właśnie tym zajmie się nowa spółka z o.o. ulokowana w tarnobrzeskim Machowie.

- Rekfol wykupił od kopalni stare budynki za przychodnią w Machowie, już je remontuje. Ma zezwolenie na działalność w strefie i będzie korzystał z ulg należnych inwestorom - mówi Andrzej Talarek, zastępca dyrektora oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, zarządcy tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej Euro-Park WISŁOSAN.

Rekfol do końca czerwca ruszy z produkcją. Przyjmie do pracy w tym roku co najmniej 20 pracowników, a docelowo dwa razy tyle.

HISZPANIE JUŻ WYBRALI

W niedalekim sąsiedztwie, blisko zabudowań Chmielowa znajdują się stare hale po byłym Tarbudzie. W nich umiejscowi się drugi inwestor, hiszpańska firma Construktion YPromociones M.Lucas Sp. z o.o. Będzie wytwarzać maszyny i urządzenia do recyklingu odpadów. Zatrudni 50 osób.

Zezwolenie na działalność spółka otrzyma niezwłocznie po zmianie granic podstrefy ekonomicznej, co nastąpić może najszybciej w czerwcu.

- Tereny tej inwestycji będące już we władaniu gminy Nowa Dęba musimy włączyć do strefy i czekamy tylko na zgodę radnych - informuje Talarek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie