Awantura po zielonej szkole

  Awantura po zielonej szkole

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od ponad miesiąca rodzice uczniów jednej z klas SP nr 2 w Nowej Dębie czekają na zwrot pieniędzy, jakie zostały z wyjazdu na zieloną szkołę.
  Romana Chejzdral, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, zapewnia, że w najbliższy poniedziałek pieniądze z zielonej szkoły, zostaną zwrócone

  Romana Chejzdral, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, zapewnia, że w najbliższy poniedziałek pieniądze z zielonej szkoły, zostaną zwrócone uczniom. ©K. Tajs

  - Nikt nie dzwonił do mnie w tej sprawie, ale jeśli to takie pilne, oddam jak najszybciej - zapewnia wychowawczyni, która jest na zwolnieniu lekarskim.

  Na siedmiodniowy wyjazd do Piwnicznej dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie wyjechały pod koniec marca. Zaraz po powrocie uczniowie jednej z klas odebrali po 30 złotych, jakie zostały z zielonej szkoły. Do zwrotu pozostaje jeszcze po 90 złotych, jakie na wyjazd przyznał burmistrz, lecz pieniądze nie wpłynęły jeszcze na konto szkoły. Na wypłatę 30 złotych do dziś czekają uczniowie klasy VI d.
  - Podobno wychowawczyni przetrzymuje pieniądze - mówi jeden z rodziców.

  - Pani jest na zwolnieniu lekarskim. Nie możemy się z nią skontaktować. Jak mamy odebrać pieniądze, które się nam należą? - pyta inny rodzic.

  JA SIĘ ROZLICZYŁAM

  Głównym organizatorem wyjazdu była Iwona Gadomska. - Zbierałam od dzieci po 270 złotych - wylicza organizatorka. - Z tego po 30 złotych nam zostało. Jeśli doliczymy do tego 90 złotych dofinansowania od burmistrza, wychodzi na to, że wyjazd kosztował rodziców po 150 złotych. Dzięki wielu sponsorom ta kwota jest tak niska.

  Iwona Gadomska tłumaczy, że aby obniżyć koszty wyjazdu, zabrała na zieloną klasę VI d, której wychowawczyni przebywa na zwolnieniu lekarskim. - Wychowawczyni tej klasy pomogła mi tylko zebrać pieniądze - przypomina pani Iwona. - Po przyjeździe rozliczyłam się z nią i nie pytałam, czy oddała uczniom po 30 złotych.

  ODDAM W PONIEDZIAŁEK

  Wychowawczynią klasy VI d jest Alicja Gurdak. Nauczycielka była zaskoczona, że rodzice zwrócili się do nas z interwencją w sprawie odzyskania pieniędzy, jakie zostały z zielonej szkoły. - Przed pójściem na zwolnienie lekarskie umówiłam się z rodzicami, że jeśli zostaną pieniądze z zielonej szkoły, to po 20 złotych odbiorę na poczet opłat na Radę Rodziców. Oczywiście od tych, którzy do tej pory nie dokonali wpłaty - przypomina wychowawczyni. - Rodzice zgodzili się. Nikt do mnie osobiście nie zwrócił się w tej sprawie. Czuję się mocno urażona takim postępowaniem rodziców. Jeśli tak bardzo czekają na zwrot, to w poniedziałek przyjdę do szkoły i się rozliczę.

  DYREKTORKA DOPILNUJE

  Romana Chejzdral, dyrektor szkoły, bardzo pochlebnie wypowiada się zarówno o organizatorce wyjazdu, jak również o wychowawczyni klasy VI d. - Nigdy nie było skarg na tą panią, cieszy się poważaniem wśród rodziców i uczniów - zapewnia dyrektorka. - Jestem zaskoczona tym całym zamieszaniem.

  Pani dyrektor zapewniła, że dopilnuje, aby w poniedziałek uczniowie klasy VI d otrzymali po 30 złotych, jakie pozostały z wyjazdu. Postara się także, by rodzice obydwu klas jak najszybciej otrzymali po 90 złotych, które burmistrz Nowej Dęby przekazał na dofinansowanie wyjazdu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć