Eurodisneyland dla Łukasza

  Eurodisneyland dla Łukasza

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pierwszą nagrodę w drugiej kategorii odbiera Diana Ciecierska z Tarnobrzega.

  Pierwszą nagrodę w drugiej kategorii odbiera Diana Ciecierska z Tarnobrzega. ©W. Wojtkowiak

  Ponad stu młodych wokalistów z całej Polski śpiewało w Tarnobrzegu na finałowych prezentacjach "Wygraj Sukces".
  Pierwszą nagrodę w drugiej kategorii odbiera Diana Ciecierska z Tarnobrzega.

  Pierwszą nagrodę w drugiej kategorii odbiera Diana Ciecierska z Tarnobrzega. ©W. Wojtkowiak

  Łukasz Lipski z Łomży zdobył Grand Prix 12. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" w Tarnobrzegu. Pojedzie do Eurodisneylandu pod Paryżem.

  Energiczny, luźny na scenie, niespełna trzynastoletni Łukasz ujął komisję artystyczną piosenką "Przed śniadaniem". - Pomyślałem, skoro Mietkowi Szcześniakowi przyniosła szczęście w Opolu to i nam przyniesie - cieszył się Bernard Karwowski, opiekun Łukasza.

  Podsunął mu ten utwór, a Łukasz doskonale się w nim odnalazł, co doceniły jazzujące jurorki Patrycja Gola i Beata Bednarz. - Lubię śpiewać jazz, folk, funk. Marzę, by studiować wokalistykę - wyznała podpora kwartetu męskiego studia piosenki Popart. W zeszłym miesiącu wygrali festiwal piosenek Jacka Cygana.
  Łukasz pierwszy raz uczestniczył w "Wygraj Sukces" i wygraną był bardzo zaskoczony i szczęśliwy. - Ta wycieczka do Eurodisneylandu to zwieńczenie mojej rocznej pracy - wyznał, gdy odebrał nagrodę od prezydenta Tarnobrzega. Nagrodę specjalną przyznała zwycięzcy także dyrekcja rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej.
  Jurorom i publiczności podobała się także Diana Ciecierska. Utalentowana tarnobrzeżanka zdobyła pierwszą nagrodę w drugiej kategorii wiekowej.

  Zwycięzcy "Wygraj sukces"

  Zwycięzcy "Wygraj sukces"


  I Kategoria wiekowa: Pierwszego i drugiego miejsca nie przyznano, III miejsce - Magdalena Goljanek z Kołobrzegu. Wyróżnienia: Maja Gawłowska z Ostrowa Wielkopolskiego, Magda Kowalczyk z Warszawy, Weronika Krystek z Bielawy, Karol Widuch z Tarnobrzega. II Kategoria (klasy IV -VI) : I miejsce - Diana Ciecierska z Tarnobrzega, II miejsce ex aequo Sandra Mika z Krakowa, Przemysław Stępniak z Sieradza, III miejsce Łukasz Płoszczuk z Bielska Podlaskiego. Wyróżnienia: Kacper Andrzejewski ze Zduńskiej Woli, Agelika Grzegorczyca z Chorzowa, Emilia Hamerlik z Bielawy, Ewelina Kobylańska z Łambinowic, Agata Kuśmierczyk z Otwocka. III Kategoria (klasy gimnazjalne): I miejsce ex aequo - Agnieszka Brenzak z Bielawy, Dominika Guzek z Tarnowskich Gór, Klaudia Walencik z Tychów, II miejsce - Agnieszka Olejnik z Bielawy, III miejsce - Piotr Bolesta z Bielska Podlaskiego. Wyróżnienia: Rafał Biernacki z Przeworska, Sylwia Majka z Radymna, Agata Oling z Głogowa, Kinga Jurkiewicz z Torunia. IV Kategoria (klasy ponadgimnazjalne): Pierwszego miejsca nie przyznano. II miejsce - Justyna Kunysz z Przemyśla, III miejsce Bożena Mazur z Tarnobrzega. Wyróżnienia: Roxana Duziak z Bielawy, Natalia Modrzyk ze Zbąszynka, Izabela Nowak z Tarnobrzega. Nagrodę specjalną - pobyt na warsztatach wokalnych w Rabce wygrała Alicja Traciłowska z Puław.  BYĆ W FINALE TO SUKCES
  "Wygraj Sukces" to największy w Polsce konkurs dla młodych wokalistów. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział ponad dwa tysiące dzieci i młodzieży.
  W koncertach finałowych zaśpiewało 108 najlepszych głosów pilnie ocenianych przez samych fachowców między innymi Elżbietę Zapendowską, znaną specjalistkę od emisji głosu.

  - Publiczność bardzo dobrze przyjęła zwycięzcę Grand Prix, co oznacza, że jurorzy trafili w jej gust, chociaż nigdy nie jest tak, że wszyscy są zadowoleni. Powtarzamy, że wielkim sukcesem jest dostać się do finałowej setki - uważa Jarosław Piątkowski, tarnobrzeski kompozytor i właściciel studia Pro - Media, który "Wygraj Sukces" przed laty wymyślił i też zbiera laury.

  Firma Roland Polska przyznała studiu Pro - Media nagrodę specjalną za ciekawą formę edukacji muzycznej dzieci i młodzieży. Kolejna nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS dla Marka Sochackiego z Sandomierza, autora kilkudziesięciu tekstów do piosenek z konkursowych płyt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć