Teletubisie - najlepsza drużyna podwórkowa

  Teletubisie - najlepsza drużyna podwórkowa

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nagrody dla najlepszych wręczał ksiądz Michał Józefczyk.

  Nagrody dla najlepszych wręczał ksiądz Michał Józefczyk. ©M. Radzimowski

  Nawet obfity deszcz nie wystraszył najmłodszych piłkarzy. Na tarnobrzeskim Zwierzyńcu odbyła się wczoraj zacięta walka o puchary.
  Nagrody dla najlepszych wręczał ksiądz Michał Józefczyk.

  Nagrody dla najlepszych wręczał ksiądz Michał Józefczyk. ©M. Radzimowski

  25 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Turniej Dzikich Druzyn

  Turniej Dzikich Drużyn

  Link do głównego zdjęcia

  Turniej Dzikich Druzyn
  ©M. Radzimowski


  Na boisku młodzi zawodnicy dawali z siebie wszystko. Toczyła się zażarta walka o zwycięstwo. M. Radzimowski

  Na boisku młodzi zawodnicy dawali z siebie wszystko. Toczyła się zażarta walka o zwycięstwo.
  (fot. M. Radzimowski )

  Teletubisie, Stare Baby i He-He-He, to zespoły, które okazały się najlepsze podczas wczorajszego piłkarskiego turnieju drużyn podwórkowych o puchar kawalera orderu uśmiechu Stanisława Uziela oraz redakcji "Echa Dnia".

  Pierwsze mecze na boiskach tarnobrzeskiego Zwierzyńca rozegrane zostały w deszczu, później zza chmur wyjrzało słońce, później znów ostro lunęło.


  Strugi deszczu nie były jednak w stanie popsuć świetnej zabawy. Nie wszyscy jednak bawili się dobrze, protestów i szukania "dziury w całym" było, co nie miara. Ale na szczęście tych, którzy przyszli strzelać gole i bawić się w sportowej rywalizacji było znacznie więcej. Niestrudzony Stanisław Uziel przygotował mnóstwo nagród i słodkości.

  - Ja bardzo kocham te dzieci i młodzież, dlatego już od dwóch tygodni nie mogłem doczekać się tego turnieju. Za rok zorganizujemy oczywiście następny - stwierdził pan Stanisław.

  Była też spora liczba pucharów, ufundowanych także przez prezydenta Tarnobrzega Jana Dziubińskiego oraz proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Serbinowie Michała Józefczyka. Turniejowe boje oglądali między innymi prezes klubu piłkarskiego Siarka Tarnobrzeg Wacław Salamucha, komendant straży miejskiej Marek Bukała, a nawet siatkarka tarnobrzeskiej "Siarki" Honorata Jabłońska.
  Niestrudzony Stanisław Uziel rozdał mnóstwo słodyczy. M. Radzimowski

  Niestrudzony Stanisław Uziel rozdał mnóstwo słodyczy.
  (fot. M. Radzimowski )

  ŁZY ROZPACZY I RADOŚCI
  Najmłodsi piłkarze po zwycięstwach i porażkach reagowali bardzo spontanicznie, niektórzy nie kryli łez w oczach. Inni składali protesty. Chęć zdobycia pucharów była wielka. W grupie najstarszej pierwsze miejsce zajęła prowadzona przez Marcina Tomczyka drużyna Teletubisów, która sprawiła miłą niespodziankę. Nikt, bowiem na nich nie stawiał.

  W grupie klas 3-4 wygrał zespół o nazwie Stare Baby, natomiast w rywalizacji klas 5-6 triumfował najlepszy zdecydowanie zespół imprezy: He-He-He. Niscy wzrostem, ale wielcy sercem do gry oraz umiejętnościami chłopcy z Dzikowa zaimponowali wszystkim.

  Wybrano także najlepszych bramkarzy turnieju. Tytuł taki otrzymali Michał Stasiuk i Jakub Król. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Wojciech Głowa, a najskuteczniejszym Wojciech Wolan. Wszystkie zespoły otrzymały piłki, były także nagrody ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg oraz od licznych, często bezimiennych sponsorów.

  Nasz turniej na stałe wszedł do kalendarza sportowych imprez Tarnobrzega. Tak więc za rok kolejna jego edycja. Drużyny zmagające w nim wczoraj już zapowiedziały że zjawią się ponownie za dwanaście miesięcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć