Dwa dni bez pociągów

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W środę i czwartek przez Mielec i Tarnobrzeg nie pojedzie bezpośredni pociąg pasażerski łączący region z Krakowem, Śląskiem, Wrocławiem.
  7 listopada będzie pierwszym dniem od 120 lat, kiedy naszą linią kolejową nie pojedzie żaden pociąg pasażerski. Na zdjęciu pociąg Hetman na dworcu w

  7 listopada będzie pierwszym dniem od 120 lat, kiedy naszą linią kolejową nie pojedzie żaden pociąg pasażerski. Na zdjęciu pociąg Hetman na dworcu w Tarnobrzegu. ©M. Radzimowski

  Powodem wstrzymania kursu jest remont torowisk między Mielcem a Rzochowem. Tymczasem pasażerowie twierdzą, że ani w pociągach, ani na dworcach nie ma informacji o dwudniowym wstrzymaniu ruchu.

  O wstrzymaniu kursów poinformowali nas pasażerowie, którzy nie szczędzili uwag pod adresem przewoźnika. - W zamian za pociąg PKP nie planuje żadnej komunikacji zastępczej - mówi pan Wojciech z Tarnobrzega. - O ile rano zamiast Hetmana można dojechać do Dębicy pociągiem osobowym, o tyle wieczorem nie ma możliwości dojechania od Hetmana do Mielca i Tarnobrzega. Najgorsze jest to, że na dworcach w niedzielę nie było informacji o zamknięciu szlaku we środę i czwartek.
  Stosowna informacja znajduje się na stronie internetowej kolei (http://www.pr.pkp.pl/img_in//regiony/podkarpackie/26100%20-%2062101.pdf), ale nie każdy ma dostęp do Internetu. Internetowy rozkład jazdy nie wykazuje jednak tej zmiany. Wczoraj na stacji w Mielcu i Tarnobrzegu nie było widać żadnej wzmianki o tym, że dziś i jutro pociąg nie pojedzie.
  Zdaniem pana Wojciecha większość pasażerów dowie się o tym dopiero na stacji lub jadąc w drugą stronę od obsługi pociągu, która będzie im mogła tylko poradzić tylko aby wysiąść w Dębicy i poszukać innego środka lokomocji do Mielca czy Tarnobrzega.

  KOLEJĄ DALEJ?

  Z kolei pan Krzysztof zwraca uwagę na inny problem. - Jeszcze bardziej denerwujące jest to, że zamknięcie szlaku zaczyna się siódmego listopada o godzinie 9 a Hetman przejeżdża zamykany odcinek do godziny 8.51 - tłumaczy pasażer. - Podobnie kończy się zamknięcie ósmego listopada o godzinie 19, tymczasem Hetman wjeżdża na szlak Rzochów - Mielec o godzinie 19.15. Nasuwa się pytanie, czy aby nie jest to celowe działanie odstraszające mieleckich i tarnobrzeskich pasażerów Hetmana. Czyżby taki prezent szykowały PKP na jubileusz 120-lecia linii kolejowej biegnącej przez nasz region? W końcu dzisiejszy dzień będzie pierwszym od 120 lat, kiedy naszą linią kolejową nie pojedzie żaden pociąg pasażerski.

  KARTKI BYŁY

  Stanisław Gamoń z sekcji PKP w Stalowej Woli - Rozwadowie zapewnia, że informacje o wstrzymaniu ruchu pociągów zostały wywieszone na wszystkich stacjach, na których zatrzymują się zawieszone pociągi. - W Tarnobrzegu, Baranowie Sandomierskim, Mielcu a nawet Dębicy rozwiesiliśmy informacje - zapewnia naczelnik Gamoń. - Nie wykluczone, że kartki zostały zniszczone.
  Naczelnik Gamoń przypomina także, że pasażerowie Hetmana nie mogą liczyć na pojazd zastępczy. - Natomiast przygotujemy autobusy dla pasażerów z pozostałych pociągów kursujących na remontowanym odcinku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć