Albo ciepło, albo życie

  Albo ciepło, albo życie

  Michał Dominik

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy bloku przy ulicy Wyspiańskiego w Tarnobrzegu nie mogą doprosić się od swojej spółdzielni mieszkaniowej pomocy.
  - To nieprawda, że niewystarczająco wietrzę mieszkanie. Specjalnie, by ciągle był przewiew wymieniłam okna i zamontowałam nawiewniki – mówi oburzona

  - To nieprawda, że niewystarczająco wietrzę mieszkanie. Specjalnie, by ciągle był przewiew wymieniłam okna i zamontowałam nawiewniki – mówi oburzona Felicja Pikus. ©M. Dominik

  Od tygodnia po ścianie łazienki Andrzeja Burghardta spływa woda. Władzę spółdzielni twierdzą, że dzieje się tak dlatego, że mieszkaniec za bardzo dba o ciepło w domu, za rzadko je wietrząc. Sąsiadka pana Andrzeja omal co nie udusiła się oparami z piecyka gazowego. Spółdzielnia kazała jej podczas kąpieli otwierać wszystkie okna.

  - Woda zaczęła spływać po ścianie w zeszły piątek - mówi Andrzej Burghardt. - W poniedziałek zgłosiłem się do administracji, ale do tej pory nikt mi nie pomógł.
  Pan Andrzej chodził do Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej kilka razy w tygodniu. Mimo dwóch wizyt jej pracowników, którzy przyszli obejrzeć mieszkanie, po ścianie nadal leje się woda.
  Zacieki pojawiły się przy kratce wentylacyjnej, dlatego zdaniem pana Andrzeja taki stan rzeczy wskazuję na defekt przewodów wentylacyjnych. Jak mówi, problem z zaciekami wyniknął z chwilą, gdy na kominach zamontowano daszki.
  - Wcale nie ma tu ciągu - mówi zdenerwowany mieszkaniec bloku.

  ZA MAŁO POWIETRZA

  Marek Bednarz, kierownik osiedla uważa, że to nie wina wentylacji, ale właściciela mieszkania. Jego zdaniem zacieki i wilgoć pojawiają się, gdyż w pomieszczeniach nie ma wystarczającego przewiewu. A nie ma go ponieważ, lokator zamyka szczelnie okna przesadnie dbając o ciepło w domu.

  - Oszczędność - to jest problem - podsumowuje sytuację.
  Andrzej Burghardt jest mocno zirytowany takimi sugestiami spółdzielni. Dziwi się, że ktoś w trakcie zimy może zmuszać go do częstego otwierania okien. Podobnie myśli Felicja Pikus, sąsiadka z dołu.
  HORROR W ŁAZIENCE

  Wiosną tego roku przeżyła ona prawdziwe chwile grozy. Opary z piecyka gazowego zamiast ulatywać do przewodów wentylacyjnych zaczęły gromadzić się w łazience przyprawiając właścicielkę mieszkania o zawroty głowy.

  - Ledwo zdołałam otworzyć okna - wspomina z przerażeniem pani Felicja.
  O zdarzeniu od razu poinformowała spółdzielnię mieszkaniową. Jednak identycznie jak w przypadku sąsiada z góry nie doczekała się do tej pory żadnej pomocy.
  - Powiedzieli mi, że mam podczas kąpieli otwierać drzwi od łazienki i okna - mówi zażenowana.

  Pani Pikus nie zgadza się także z wyjaśnieniami, że przyczyną tych wszystkich nieszczęść które trapią mieszkańców pechowego pionu bloku jest niewystarczające wietrzenie mieszkań.
  NAWIEWNIKI NIE POMAGAJĄ

  Kobieta by zapewnić swojemu mieszkaniu ciągły dostęp powietrza wymieniła okna i zamontowała w nich specjalne dodatkowe nawiewniki. Ciągu w przewodach wentylacyjnych nadal jednak nie ma.

  Zdaniem Marka Bednarza, kierownika osiedla nawiewniki nic nie pomagają, bo nie działają prawidłowo. W następnym tygodniu w całym pionie spółdzielnia założy lokatorom nowe… sprawne urządzenia. Kierownik sugeruje również, by mieszkańcy budynku zastanowili się, czy wolą zaoszczędzić na grzaniu, czy zachować życie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć