Amerykański dzień w Tarnobrzegu

  Amerykański dzień w Tarnobrzegu

  Michał Dominik

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wyższa Szkoła Handlowa gościła u siebie konsula Stanów Zjednoczonych i studentów którzy pracowali w USA.
  Asia Stępień i Rafał Szlęzak podzielili się swoimi wspomnieniami z pracy na Alasce. W te wakacje znów chcą tam pojechać.

  Asia Stępień i Rafał Szlęzak podzielili się swoimi wspomnieniami z pracy na Alasce. W te wakacje znów chcą tam pojechać. ©M. Dominik

  Jeśli jesteś studentem i w miarę biegle władasz językiem angielskim możesz zafundować sobie przygodę swojego życia, a do tego dorobić do kieszonkowego. Takie było główne przesłanie wczorajszego spotkania uczniów i studentów w tarnobrzeskiej uczelni.

  To już drugi raz studenci z tarnobrzeskiej filii Wyższej Szkole Handlowej, którzy uczestniczyli w programie "Work and Travel" podzielili się swoimi wrażeniami z pracy w Stanach Zjednoczonych. Przywieźli stamtąd zdjęcia, filmy i masę ciekawych wspomnień.

  Większość z nich, tak jak na przykład Asia Stępień i Rafał Szlęzak pracowała na Alasce w rybackich miejscowościach, właśnie przy przetwórstwie ryb.


  WARTO BYŁO JECHAĆ

  - Byliśmy na Alasce w tym roku i zamierzamy jechać tam również w przyszłe wakacje - zapewniają Asia i Rafał.

  Chociaż praca czasami dawała im się we znaki, to są zadowoleni z wyjazdu. Jak mówią poznali świetnych ludzi, inną kulturę i zwiedzili wspaniałe miejsca. Niektórzy studenci, którzy pojawili się w szkole specjalnie, by podzielić się swoimi wspomnieniami z pracy w Stanach byli już tam dwa razy, i przyznają, że gdyby mogli, to pojechaliby jeszcze raz.

  ŚWIĄTECZNE AFTER PARTY

  Ale opowieści, oraz filmy i zdjęcia przywiezione przez studentów z podróży to nie jedyne atrakcje wczorajszego amerykańskiego dnia w Wyższej Szkole Handlowej. Honorowym gościem imprezy był Eric Salzman Konsul Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, który szczegółowo wyjaśnił zasady ubiegania się o wizę studencką.

  Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na kameralne bożonarodzeniowe przyjęcie z polskimi i amerykańskimi, świątecznymi potrawami, oczywiście przy dźwiękach kolęd rodem zza oceanu. Spotkanie zakończył pokaz amerykańskiego tańca "dżajfa", zaprezentowany przez najmłodszych uczniów tarnobrzeskiej szkoły tańca "Samba"

  IMPREZA SIĘ UDAŁA

  Jak wyjaśnia Bogdan Bajorski, dziekan Wyższej Szkoły Handlowej impreza "American Dream" została zorganizowana z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że uczelnia kształci między innymi na kierunku stosunki międzynarodowe.

  Po drugie przedsięwzięcie to miało za cel ukazać bardzo pozytywne skutki wakacyjnych wyjazdów w ramach "Work and Travel" i przybliżyć wszystkim kulturę i zwyczaje Stanów Zjednoczonych. Było również wyśmienitą okazją do porozmawiania z konsulem USA i zapytania go bezpośrednio o wszystkie szczegóły dotyczące wiz.
  - Jestem zadowolony, udało się - podsumowuje imprezę dziekan WSH.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć