Złoto dla Jacka Czecha!

  Złoto dla Jacka Czecha!

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wielki sukces niepełnosprawnego pływaka z Tarnobrzega - został mistrzem Polski!
  Jacek Czech (w środku) sięgnął w Dębicy i Tarnowie po złoty medal. Pierwszy z lewej Tomasz Goździewski, pierwszy z prawej trener pływaków, Krzysztof

  Jacek Czech (w środku) sięgnął w Dębicy i Tarnowie po złoty medal. Pierwszy z lewej Tomasz Goździewski, pierwszy z prawej trener pływaków, Krzysztof Dydo. ©archiwum

  Kilkanaście lat temu niefortunny skok do wody posadził Jacka Czecha na wózku inwalidzkim. Ale on nie poddał się i wziął życie za rogi. Tarnobrzeżanin właśnie sięgnął po złoto na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych rozegranych na basenach w Dębicy i Tarnowie.

  Tarnobrzeski klub Integracja oprócz Jacka Czecha reprezentował Tomasz Goździewski, który w swojej grupie startowej S 10 wywalczył wysoką, piątą lokatę. To osiągnięcie przyćmił jednak sukces Jacka, startującego w grupie S 3. Na pływalni nie miał sobie równych - pokonał wszystkich konkurentów na trzech dystansach: 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem grzbietowym.

  - Bardzo się cieszę z tego złota. To największy mój sukces do tej pory i mam nadzieję, że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa - mówi Jacek Czech, mistrz Polski.
  Osiągnięcia pływaków z tarnobrzeskiej Integracji to powód do dumy także dla ich trenera, który podczas intensywnych treningów nauczył młodych ludzi pokonywać przede wszystkim własne słabości.

  - W tych mistrzostwach startowało ponad stu niepełnosprawnych pływaków. Tym bardziej lokaty wywalczone przez Jacka i Tomka cieszą, są też znakomitą promocją Tarnobrzega - ocenia Krzysztof Dydo.

  Pływacy świętują sukces, ale myślami są już przy kolejnych zawodach. Jacka Czecha zobaczymy podczas zawodów pływackich Eurowawes w Brnie, później wystartuje na rozegranym w Bratysławie Pucharze Słowacji. Na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych zobaczymy z kolei Tomasza Goździewskiego. Obaj nie kryją, że apetyty na medale mają spore, więc jeśli utrzymają wysoką formę, nie wrócą z zawodów bez medali.

  - Chciałbym podziękować władzom Tarnobrzega, dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła oraz firmie Tares Motor, bo bez ich wydatnej pomocy nie mielibyśmy szans na starty, a co za tym idzie na medale - dodaje Jacek Czech. - Mogę jedynie obiecać, że zrobimy wszystko, aby o Tarnobrzegu było głośno nie tylko w naszym kraju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć