Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starosta, prezydent i wójtowie przeciwko restrukturyzacji Rejonu Energetycznego

Klaudia Tajs
Krzysztof Pitra, tarnobrzeski starosta  pokazuje pismo, jakie wysłał do Zarządu PGE Dystrybucji, w którym  wspólnie z przedstawicielami czterech gmin apeluje o rozwagę przy podejmowaniu decyzji, by bezpowrotnie nie utracić budowanej przez kilkadziesiąt lat bazy materialnej, kadr i zasłużonego prestiżu dobrze zorganizowanej i niezawodnej służby RE w Tarnobrzegu.
Krzysztof Pitra, tarnobrzeski starosta pokazuje pismo, jakie wysłał do Zarządu PGE Dystrybucji, w którym wspólnie z przedstawicielami czterech gmin apeluje o rozwagę przy podejmowaniu decyzji, by bezpowrotnie nie utracić budowanej przez kilkadziesiąt lat bazy materialnej, kadr i zasłużonego prestiżu dobrze zorganizowanej i niezawodnej służby RE w Tarnobrzegu. archiwum
Przeciwko planom restrukturyzacji Rejonu Energetycznego w Tarnobrzegu wystąpił Krzysztof Pitra, tarnobrzeski starosta i samorządy wchodzące w skład powiatu. O potrzebie utrzymania Rejonu Energetycznego w Tarnobrzegu mówi także prezydent miasta Norbert Mastalerz.

Starosta Krzysztof Pitra i włodarze czterech gmin powiatu tarnobrzeskiego są zaniepokojeni planowanymi przez Zarząd PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie zmianami organizacyjnymi i restrukturyzacyjnymi Rejonów Energetycznych.

- Wyrażamy głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec planowanych działań mających na celu zmniejszenie zakresu działalności, ograniczenie liczby zatrudnionych, a zwłaszcza likwidacji Rejonu Energetycznego w Tarnobrzegu- mówi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra. - Działalność rejonu oceniamy bardzo pozytywnie. Wiemy, że pracuje tam wielu fachowców.

STANOWISKO NA KONWENCIE

Dlatego starosta Pitra wraz z burmistrzem Nowej Dęby Wiesławem Ordonem, burmistrzem Baranowa Sandomierskiego Jackiem Hynowskim, wójtem Gorzyc Marianem Grzegorzkiem i wójtem gminy Grębów Kazimierzem Skórą podpisali się pod wspólnym stanowiskiem w tej sprawie w którym szanując autonomiczne prawo Zarządu PGE Dystrybucji apelują o rozwagę przy podejmowaniu decyzji, by bezpowrotnie nie utracić budowanej przez kilkadziesiąt lat bazy materialnej, kadr i zasłużonego prestiżu dobrze zorganizowanej i niezawodnej służby. Stanowisko to zostało podtrzymane na ostatnim konwencie wójtów i burmistrzów.

Samorządowcy zwracają uwagę na fakt, że konsekwencje działań restrukturyzacyjnych, jak w przypadku Telekomunikacji i PZU, dotykają najpierw pracowników i ich rodziny, a następnie władze lokalne. - Planowane zmiany odbieramy jako kolejny przejaw degradacji byłego miasta wojewódzkiego i całego regionu tarnobrzeskiego - piszą samorządowcy we wspólnym oświadczeniu.

Sygnatariusze pisma podkreślają także, że samorządy lokalne od lat włączają się w rozwój i promocję obszaru Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jednym z ważnych elementów tej promocji jest argument dostępu do sieci elektroenergetycznej i wszelka możliwa pomoc doradcza i techniczna miejscowego Rejonu Energetycznego.

ZAPEWNIENIE

Działania w celu zachowania miejsc pracy w Rejonie Energetycznym w Tarnobrzegu podjął także prezydent miasta.

- Prowadzę korespondencję z prezesem Polskiej Grupy Energetycznej oraz Ministerstwem Skarbu - wyjaśnia Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

- Przed kilkoma dniami spotkałem się z dyrektorem oddziału wojewódzkiego PGE, by omówić zamiar likwidacji w ramach konsolidacji spółki. Zapewniono mnie, że w ciągu najbliższych czterech lat, wszyscy pracownicy Rejonu Energetycznego w Tarnobrzegu utrzymają swoje miejsce pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie