Rejs w Starym Browarze

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zasłuchani w żeglarskie i rosyjskie ballady.

  Zasłuchani w żeglarskie i rosyjskie ballady. ©W. Wojtkowiak

  Koncert charytatywny - zbierano też pieniądze na odbudowę spalonej przystani nad Wisłą.
  Zasłuchani w żeglarskie i rosyjskie ballady.

  Zasłuchani w żeglarskie i rosyjskie ballady. ©W. Wojtkowiak

  Tarnobrzeski Stary Browar był w piątkowy wieczór żeglarską tawerną. Za sprawą wspaniałego koncertu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej i publiczności, uwiedzionej nastrojowymi balladami.

  W żeglarskich kręgach tych artystów przedstawiać nie trzeba. Znany kompozytor i szantymen Andrzej Korycki w duecie z Dominiką Żukowską czarowali znanymi, lubianymi szantami i żeglarskimi balladami, pozwolili odkryć na nowo utwory rosyjskie z repertuaru Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej.
  Trzygodzinny koncert uznano za rewelacyjny. Imprezie przyświecał charytatywny cel. Podczas koncertu zbierano datki na odbudowę przystani nad Wisłą, która spłonęła w nocy z 20 na 21 marca. Stowarzyszenie TKKF Siarka straciło tym samym siedzibę oraz większość sprzętu sportowego i wodnego, między innymi wszystkie wiosła.
  Pomagali kolegom
  - To najbardziej przykra rzecz, jaka może spotkać wodniaka. Stąd nasz symboliczny gest pomocy dla kolegów, z którymi łączy nas dobra współpraca. Na przystani prowadziliśmy zajęcia z młodymi adeptami żeglarstwa. Dziś chcemy zapoczątkować jej odbudowę - mówił Tadeusz Gospodarczyk, komandor Jacht Klubu "Kotwica" wręczając pieniądze Grzegorzowi Skowronowi, prezesowi TKKF Siarka.

  Na imprezę wstęp był wolny, ale hojni goście nie zawiedli udowadniając, że nieobojętny im los tego miejsca. Do skrzynki wrzucał pieniądze patron imprezy prezydent miasta Jan Dziubiński a także przewodniczący Rady Miasta Jurand Lubas, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Hynowski, sekretarz powiatu Kazimierz Błasiak, wiceprezes Kopalni Machów Marek Szmuc i wielu, wielu innych.

  Honorowy z numerem
  Gestów było tego wieczoru więcej. Po raz pierwszy nadano tytuł Zasłużony dla Jachtklubu Kotwica w Tarnobrzegu. Szczerozłote odznaczenie i legitymację z numerem pierwszym otrzymał prezydent Jan Dziubiński. - Nie wiem, ile mnie to będzie kosztowało - żartował wesoło uhonorowany za zaangażowanie miasta w rozwój żeglarstwa. Żeglarze mają nadzieję na jeszcze lepszą współpracę, tym bardziej, że wysokie są już fale na jeziorze machowskim. Pod koniec sierpnia startuje w Tarnobrzegu nowy szantowy festiwal pod nazwą Nowy Brzeg - Nowa Fala. Na scenie przy jeziorze machowskim wystąpią najlepsze szantowe zespoły między innymi EKT Gdynia, Mechanicy Szanty, Zejman & Garkumpel.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć