Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W kranach wreszcie czysta woda

KLAUDIA Tajs
Tarnobrzeska sieć wodociągowa, w niektórych miejscach służy  mieszkańcom nawet 40 i 50 lat. Dlatego awarie nie należą do rzadkości. Na zdjęciu ulica Mickiewicza, gdzie ostatnio doszło do awarii sieci wodociągowej.
Tarnobrzeska sieć wodociągowa, w niektórych miejscach służy mieszkańcom nawet 40 i 50 lat. Dlatego awarie nie należą do rzadkości. Na zdjęciu ulica Mickiewicza, gdzie ostatnio doszło do awarii sieci wodociągowej. M. Majka
Po płukaniu tarnobrzeskiej sieci wodociągowej, zarządca przymierza się do jej gruntownego remontu.

Koniec z niskim ciśnieniem wody w kranach. Odbiorcy nie muszą obawiać się także przykrego i podejrzanego zapachu wody. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnobrzegu zakończyło płukanie sieci wodociągowej.

SŁABE CIŚNIENIE, DZIWNY ZAPACH

W poniedziałek 14 kwietnia Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło płukanie sieci wodociągowej przez spusty i hydranty. Sieci były płukanie przez kilka dni we wszystkich osiedlach. Z myślą o lokatorach, roboty prowadzono w godzinach nocnych od 23 do 5 rano. O rozpoczęciu prac, mieszkańcy mogli dowiedzieć z ogłoszeń w lokalnych gazetach. Mimo to wielu lokatorów pytało, co się dzieje z miejskim wodociągiem.
- Kiedy rano odkręcam kran, woda jest bardzo mętna i ma przykry zapach - żali się mieszkanka osiedla Serbinów. - Co jakiś czas, mamy wodne niespodzianki. A to bakteria coli, a to barwa nie taka lub zapach podejrzany. Opłaty za wodę są wysokie, tymczasem jej jakość pozostawia wiele do życzenia.

TRZEBA PŁUKAĆ

Antoni Sikoń, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zapewnia, że proces płukania sieci wodociągowej jest konieczny i odbywa się raz lub dwa razy w roku. - Takie są wymogi w zakresie działań operatora sieci - tłumaczy prezes Sikoń. - Są to działania profilaktyczne. Podobne prace prowadzą zarządcy sieci wodociągowych w ościennych miastach, jak Stalowa Wola. Na szczęście prace już się zakończyły.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJA

Po płukaniu sieci, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przygotowuje się do kolejnego zadania w ramach programu realizowanego z funduszu spójności. Będzie to ostatni etap prac w ramach kompleksowego programu gospodarki wodno- ściekowej w Tarnobrzegu.
Łączna wartość inwestycji przekroczyła 60 milionów złotych, z czego 81 procent tej kwoty, to pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej

Prace dotyczą między innymi wymiany najstarszych odcinków sieci wodociągowej w Tarnobrzegu. - Wymienimy sieć na ulicy Sandomierskiej, Sienkiewicza oraz na osiedlu Serbinów -wylicza Antoni Sikoń. - Wyremontujemy także wieżę ciśnień oraz zaadoptujemy budynek byłej pompowni wysokiego tłoczenia na laboratorium. Planujemy także remont pompowni na Przywiślu.

Antoni Sikoń zapewnia, że zrobi wszystko, by remont nie był uciążliwy dla mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie