Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa firma w Machowie

Wioletta Wojtkowiak
Hala spółki Izolbex w Machowie.
Hala spółki Izolbex w Machowie. M. Radzimowski
Nowa spółka rusza z produkcją w październiku, na początek przyjmie do pracy około 40 osób, docelowo ponad 100.

Kleje, zaprawy i płyty styropianowe będzie produkować w tarnobrzeskim Machowie spółka Izolbex. O pracę w nowej firmie zabiega 400 osób. Szansę na zatrudnienie we wrześniu ma do 40 osób, drugie tyle w przyszłym roku.

- Tyle już wpłynęło podań od zainteresowanych pracą u nas. Rekrutację rozpoczniemy po 20 września. Przyjmujemy mężczyzn i kobiety - informuje Stanisław Jop, dyrektor do spraw rozwoju firmy Izolbet.

Pracę znalazło już dziesięciu kierowców z Tarnobrzega i okolic. Potrzebni są jeszcze kadra techniczna i pracownicy fizyczni, w tym posiadający uprawnienia energetyczne, kwalifikacje do obsługi koparek, ładowarek, wózków widłowych, obsługujący linie technologiczne.

Na początek firma zatrudni do pracy w systemie dwuzmianowym od 30 do 40 osób. Do końca czerwca 2009 roku w fabryce mają pracować 84 osoby, a w 2010 roku załoga ma liczyć 110 osób.

BLISKO DO KLIENTA i DUŻO PIACHU

Izolbex to spółka-córka Izolbetu, znanego producenta chemii budowlanej. Zezwolenie na działalność w tarnobrzeskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymała przed rokiem i jest tu zdecydowanie największym z kilkunastu inwestorów.
Należy do niej 5,5 hektara gruntu w sąsiedztwie zakładów chemicznych. Połowę obszaru zajmuje nowa hala. W nowej fabryce będzie powstawać tak zwana chemia budowlana sucha - kleje, różnego typu zaprawy, płyty styropianowe.
- W połowie października uruchamiamy dwie linie produkcyjne. Będą gotowe wypuszczać tysiąc ton suchego produktu na dobę i 1200 metrów sześciennych płyt styropianowych dziennie - mówi Stanisław Jop.

O budowie fabryki w Machowie, która jest trzecim zakładem Izolbetu w Polsce, zdecydowały atuty miejsca i strategia firmy. - Presja cenowa w tej branży jest tak duża, że nie możemy sobie pozwolić, by transport do klienta był dłuższy niż 200 kilometrów - mówi dyrektor. Dodatkową zachętą są ulgi należne inwestorom w strefie ekonomicznej i dostępność podstawowego surowca - piachu. Firma będzie go czerpać między innymi z hałdy w Piasecznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie