Korzeniowski biegał w parku dzikowskim

  Korzeniowski biegał w parku dzikowskim

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mistrz Korzeniowski chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi.

  Mistrz Korzeniowski chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi. ©M. Radzimowski

  Tłumy mieszkańców Tarnobrzega przyszły do parku dzikowskiego. Wszyscy chcieli pobiec z Robertem Korzeniowskim.
  Mistrz Korzeniowski chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi.

  Mistrz Korzeniowski chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi. ©M. Radzimowski

  Nazwisko byłego mistrza świata oraz złotego medalisty olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego zadziałała. Tysiące mieszkańców Tarnobrzega przybyło w niedzielę do parku dzikowskiego by zobaczyć mistrza i pobiec z nim na trasę.

  Jubileuszowa 30 edycja Międzynarodowego Biegu Nadwiślańskiego imieniem Alfreda Freyera miała imponujący przebieg. Po sobotnich ulewach, wczoraj aura była znośna.

  RYCERZ STARTEREM

  Bieg Nadwiślański rozpoczął się o godzinie 11 na dziedzińcu zamku w Baranowie Sandomierskim.
  Sygnał do startu był tym razem donośny, a w roli startera wystąpił rycerz, który wypalił z armaty. Zawodniczki i zawodnicy z całej Polski, także z Ukrainy, w liczbie 108 osób udali się w 15-kilometrową trasę do Tarnobrzega.

  Biegli Wisłostradą. Wśród nich był złoty medalista olimpijski, mistrz świata w chodzie sportowym Robert Korzeniowski. Mieszkał on kiedyś w Tarnobrzegu, zna ten region, zna go tu wiele osób. Nie tylko Korzeniowski był oklaskiwany, to samo spotkało przeora klasztoru Dominikanów w Tarnobrzegu ojca Pawła Barszczewskiego, który od kilku lat uczestniczy w biegowych imprezach.

  UKRAINKA NAJSZYBSZA

  Meta usytuowana została w bramie wyjazdowej do parku dzikowskiego w Tarnobrzegu. Jako pierwszy przekroczył ją Dariusz Kuzdra z Agrosu Zamość, drugi był Bogdan Dziuba z Victorii Stalowa Wola, a trzeci Ukrainiec Wołodymir Horban.

  Wśród kobiet triumfowała Ukrainka Ilona Barawanowa, druga była Aleksandra Jakubowska z Agrosu Zamość, a trzecia Katarzyna Czubska z MOSiR Krosno. Wśród tych, którzy oklaskiwali przybyłych na metę uczestników biegu był między innymi wiceprezydent Tarnobrzega Wiktor Stasiak, także naczelnik wydziału edukacji i sportu Bogusław Uchański.

  PRZYWITANIE Z TRENEREM

  Korzeniowski, w stronę, którego skierowana była uwaga wielu osób przybyli na metę w doskonałej kondycji, widać, że ze sportem ma cały czas do czynienia. Zajął dziewiąte miejsce.

  Kilka metrów za metą doszło do serdecznego przywitania się "Korzenia" z jego pierwszym trenerem Mieczysławem Żarnowskim. Po chwili wokół mistrza zebrało się wiele dzieci z rodzicami, a Korzeniowski, mimo, że z jego twarzy spadały krople potu nie odmawiał nikomu, rozdawał autografy, uśmiechał się, pozował do zdjęć.

  POBIEGLI RAZEM

  Nim seniorki i seniorzy przybiegli na metę, rozegrane zostały biegi młodzieżowe, w których udział wzięło ponad tysiąc osób, a na zakończenie odbył się bieg dla mieszkańców miasta, na dystansie 2000 metrów. Pobiegli oni ulicami Tarnobrzega.

  Uczestnicy biegi nie tylko w strojach sportowych, niektórzy spontanicznie przyłączali się do rywalizujących już na trasie. Każdy chciał przebiec, chociaż kawałek trasy z popularnym "Korzeniem" oraz dwukrotnym olimpijczykiem z Aten i Pekinu, Grzegorzem Sudołem z Nowej Dęby, który był gościem imprezy. Tak udanego biegu Freyera nie było w Tarnobrzegu od wielu, wielu lat. Trud organizatorów, Klubu Biegacza Witar Tarnobrzeg oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła nie poszedł na marne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć