Tłumy przyszły po pracę

  Tłumy przyszły po pracę

  Michał Majka

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na Tarnobrzeskie Targi Pracy przyszły tłumy ludzi.

  Na Tarnobrzeskie Targi Pracy przyszły tłumy ludzi. ©M. Majka

  Zainteresowanie środowymi targami pracy w Tarnobrzegu przerosło oczekiwania organizatorów i wystawców
  Na Tarnobrzeskie Targi Pracy przyszły tłumy ludzi.

  Na Tarnobrzeskie Targi Pracy przyszły tłumy ludzi. ©M. Majka

  Podczas Tarnobrzeskich Targów Pracy wystawcy nie mieli chwili oddechu. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez służby mundurowe - policję i wojsko.

  Targi pracy to okazja dla bezrobotnych, by - bez kłopotliwego biegania po mieście od jednej firmy do drugiej - w jednym miejscu zapytać o możliwość zatrudnienia kilku pracodawców naraz. Nie dziwi więc fakt, że tak dużo osób skorzystało z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy.

  - Uważam, że takie targi są bardzo potrzebne. Szukam pracy od miesiąca i jest z tym naprawdę bardzo ciężko - mówi Malwina Maruszak z Tarnobrzega. - Przed chwilą tu przyszłam i zostawiłam już swoje CV.

  ZA MUNDUREM...

  Jednym ze stoisk, które cieszyło się największym zainteresowaniem osób przybyłych na targi, było stoisko Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku, której przedstawiciele zachęcali zwiedzających do kariery w armii.
  - Wojsko w tej chwili staje się takim samym pracodawcą, jak inne zakłady pracy. Proponujemy służbę we wszystkich korpusach, czyli w korpusie szeregowych żołnierzy zawodowych, w korpusie podoficerów i oficerów - wyjaśnia kapitan Dariusz Orłowski z WKU w Nisku.

  Również wystawcy reprezentujący policję nie mieli chwili wytchnienia, "bombardowani" przez młodych ludzi pytaniami o tajniki służby i procedury rekrutacyjne. Ulotki i broszurki przygotowane przez policjantów rozeszły się jak świeże bułeczki.

  PRACA W URZĘDZIE?

  Wiele osób poszukujących pracy przyciągał w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji niebieski namiot tarnobrzeskiego magistratu. Jak mówi Paweł Antończyk z biura prasowego Urzędu Miasta, magistrat corocznie prowadzi nabór na kilkadziesiąt stanowisk.

  - Wszystkie urzędy w kraju odmładzają kadrę, w tym również i nasz - tłumaczy Antończyk. - Poszukujemy ludzi wykształconych, znających języki, posiadających doświadczenie, ale nie tylko, bo stawiamy również na ludzi młodych, świeżo po studiach.

  Wśród stoisk instytucji oferujących różnego rodzaju szkolenia i kursy wyróżniało się stanowisko Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu, oferujące kursy spawalnicze, budowlane i komputerowe.

  - Współpracujemy z wieloma firmami uznanymi na rynku polskim i światowym. Ich przedstawiciele odwiedzają nas, a nasi uczniowie jeżdżą na organizowane przez te firmy szkolenia - mówi Józef Surowaniec, dyrektor CKP w Tarnobrzegu.

  TARGI ZDAŁY EGZAMIN

  Zdaniem Teresy Huńki, zastępcy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, organizatora całego przedsięwzięcia, takie targi sprzyjają poznaniu i skonfrontowaniu wzajemnych oczekiwań pracodawców i osób poszukujących zatrudnienia, bowiem zmieniający się w olbrzymim tempie rynek pracy sprawia, że te oczekiwania są dość rozbieżne.

  - Mimo że cała sala jest pełna, dzisiejsi wystawcy to tylko znikomy procent współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy firm. Myślę, że w przyszłym roku dzięki promocji tego przedsięwzięcia i jego efektów będzie ich więcej - mówi Teresa Huńka.
  Kolejne targi pracy zaplanowano na wiosnę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć