W Nowej Dębie już szykują się do orkiestry

  W Nowej Dębie już szykują się do orkiestry

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Adam Szurgociński, organizator finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Dębie pokazuje między innymi serce, które co roku można wylicytować

  Adam Szurgociński, organizator finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Dębie pokazuje między innymi serce, które co roku można wylicytować podczas aukcji. ©K. Tajs

  80 wolontariuszy - uczniów nowodębskich szkół i urzędników - od wczesnych godzin porannych będzie zbierało pieniądze do puszek podczas XVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mieście powstał zespół, który zajmie się przygotowaniem i organizacją całodniowej imprezy.

  Orkiestra zagra 11 stycznia. Po raz piąty organizacją finału na terenie miasta zajmie się Adam Szurgociński, komendant Straży Miejskiej. W przygotowaniu imprezy pomogą mu pracownicy urzędu miasta oraz ośrodka kultury. - Tradycyjnie impreza finałowa odbędzie się na wolnym powietrzu, przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury - zapowiada Adam Szurgociński. - Na pewno będzie pokaz sztucznych ogni i gwiazda wieczoru.

  Rekrutacja 80 wolontariuszy, którzy zachęcą nowodębian do napełniania puszek, zostanie przeprowadzona w miejscowych szkołach ponadgimnazjalnych i urzędzie. Nie zabraknie licytacji, na której wystawione zostaną atrakcyjne przedmioty. Będzie wojskowa kuchnia i koncerty muzyczne. - W zeszłym roku zebraliśmy 16 tysięcy złotych - przypomina komendant Szurgociński. - Rekord zbiórki padł w 2006 roku, kiedy zebraliśmy 24 tysiące złotych. Tak dużą kwotę zebraliśmy między innymi dzięki pomocy lokalnego samorządu i sprzedaży serduszek. Kupowały firmy, urzędnicy, osoby prywatne. Serca licytowaliśmy średnio za 500 złotych każde.

  Mieszkańcy Nowej Dęby bardzo chętnie włączają się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Całe rodziny napełniają puszki. Robią to tym chętniej, iż dzięki wsparciu Fundacji Jurka Owsiaka na Oddział Pediatryczny i Oddział Noworodków tamtejszego Szpitala Powiatowego, w ostatnich latach trafił sprzęt medyczny o łącznej wartości 800 tysięcy złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć