Tarnobrzeskie ulice zamigotały już światełkami

  Tarnobrzeskie ulice zamigotały już światełkami

  Michał Majka

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Tarnobrzegu pojawiły się już bożonarodzeniowe ozdoby. Sześćdziesiąt różnego rodzaju elementów ma nadać nadchodzącym świętom szczególnej magii.
  Ozdoby na placu Bartosza Głowackiego zostały zamontowane między innymi przy lampach.

  Ozdoby na placu Bartosza Głowackiego zostały zamontowane między innymi przy lampach. ©M. Majka

  Koszt dekoracji miasta to około 51 tysięcy złotych.

  W skład elementów, którymi udekorowane jest miasto wchodzą girlandy, przywieszki montowane na latarniach, kurtyny świetlne i dekoracje drzew. Ozdoby zostały umieszczone już między innymi na Placu Bartosza Głowackiego, a dokładnie na podwyższeniu stojącym w jego centrum i wzdłuż samego placu oraz przy ulicach: Mickiewicza - od alei Niepodległości do Placu Bartosza Głowackiego oraz Sikorskiego - od ulicy Zwierzynieckiej do ulicy Wyspiańskiego. Ponadto, w przyszłym tygodniu przystrojony zostanie plac Surowieckiego i budynki Urzędu Miasta.

  - W niedzielę planujemy również postawić choinkę na placu Głowackiego - mówi Paweł Antończyk z Biura Informacji i Promocji Urzędu Miasta. - Tegoroczna choinka to 14-metrowy świerk podarowany przez jednego z mieszkańców osiedla Wielowieś.

  MIASTO UDEKORUJĄ ŁODZIANIE

  Wykonawcą świątecznych dekoracji będzie firma z Łodzi. Paweł Antończyk tłumaczy, że magistrat zwrócił się do różnych przedsiębiorstw specjalizujących się w tego typu usługach.
  - Spośród czterech propozycji oferta tej firmy okazała się najkorzystniejsza - wyjaśnia.
  Przedsiębiorstwo z Łodzi nie tylko wypożyczy światełka, girlandy i resztę elementów, ale w razie jakichkolwiek uszkodzeń ma zająć się ich naprawą. Koszt, jaki w związku z tym poniesie miasto to 51 tysięcy 563 złote.

  Paweł Antończyk wyjaśnia, że decyzja o zatrudnieniu firmy specjalizującej się w świątecznym dekorowaniu miast została podjęta w oparciu o liczne głosy mieszkańców, którzy upominali się o ozdoby bożonarodzeniowe z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory o zapewnienie świątecznego klimatu na ulicach odpowiadał sam magistrat.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć