Piotr SZPAK
Krzysztof Żyłka (z lewej) i Rajmund Zięba mają w tym roku olbrzymie powody do satysfakcji. P. Szpak
Niepełnosprawni tenisiści stołowi z Tarnobrzega potwierdzili w tym roku swój prymat w kraju.

Kończący się 2008 rok był kolejnym udanym dla niepełnosprawnych ruchowo tenisistów stołowych z Tarnobrzega trenujących w jedynej takiej sekcji na Podkarpaciu, która funkcjonuje w strukturach Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg.

Występ w listopadowym indywidualnym oraz drużynowym Pucharze Polski Niepełnosprawnych w Kaliszu, w którym tarnobrzeżanie zdobyli trzy medale: Emilia Kotarska i Krzysztof Żyłka srebrne oraz Maciej Nalepka brązowy, zakończył sezon 2008.

WOREK MEDALI

Sukcesów było sporo. Podczas majowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Cetniewie, po raz drugi z rzędu IKS Tarnobrzeg został najlepszą drużyną na wózkach w Polsce. Nasi sportowcy zdobyli aż pięć medali w tym dwa złote. Kolejnym sukcesem było zdobycie brązowego medalu w drużynie podczas Polish Open, a Międzynarodowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostały także w Cetniewie.

- Ponadto w październiku pojechaliśmy do Puław na V Międzynarodowy Turnieju na Wózkach i tam zdobyliśmy kolejne puchary, medale oraz nagrody finansowe. Było i
jest się z czego cieszyć - mówi prezes IKS Rajmund Zięba.

Do sukcesów sportowych trzeba dołożyć sukcesy organizacyjne. Po raz drugi, we wrześniu, rozegrany został w Tarnobrzegu Turniej Najlepszych w Polsce zawodników grających na wózkach TOP 10 i TETRA TOP Tarnobrzeg 2008.
AMBITNE PLANY

Nowy sezon sportowcy z charakterem rozpoczną treningami w hali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, w obiekcie, który jest ich bazą treningową.

- Czujemy się tam wspaniale, mamy pomoc ze strony dyrektora, pozostałych pracowników szkoły, jest dobra atmosfera do treningu oraz organizacji zawodów - mówi prezes Zięba.

Już od pierwszych dni stycznia trwać będą przygotowania do drużynowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w marcu w Radomiu oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski w Kaliszu. Później naszych zawodników czekał będzie występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski "Polish Open - Cetniewo 2009" oraz po raz trzeci organizacja Turnieju Najlepszych w Polsce Zawodników na Wózkach TOP 10, TETRA TOP i TOP Kobiet Tarnobrzeg 2009. W tarnobrzeskich zawodach po raz pierwszy zagrają najlepsze zawodniczki grające na wózkach. W planach jest też udział w VI Międzynarodowym Turnieju na wózkach w Puławach oraz kolejny Pucharu Polski.

- Myślimy też o turniejach międzynarodowych, wszystko jednak zależy od funduszy i hojności sponsorów. Chcielibyśmy zagrać na Węgrzech, w Słowacji oraz Niemczech. Wszyscy mamy nadzieję, że znajdą się firmy, które zechcą nam zaufać, zainwestować w nas i pomóc. Myślimy, że warto sukcesy, bo medale już są i będą - uśmiechnął się prezes Zięba.