Pieniądze z koncesji na organizację miejsc wypoczynku

  Pieniądze z koncesji na organizację miejsc wypoczynku

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Są pieniądze na dofinansowanie nauki pływania, budowę ścianki wspinaczkowej oraz montaż nowych placów zabaw w Nowej Dębie.
  Adam Szurgociński, szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Dębie informuje radnych o propozycji podziału pieniędzy z tak

  Adam Szurgociński, szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Dębie informuje radnych o propozycji podziału pieniędzy z tak zwanego "kapslowego” ©K. Tajs


  Radni przyjęli Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, który pozwoli sfinansować te inwestycje.

  O tym, jak znaczącą rolę ogrywa gminy program profilaktyczny, jeszcze przed jego zatwierdzeniem mówił Adam Szurgociński, szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Programy te są ważne, szczególnie w czasie, gdy patologia społeczna jak alkoholizm, narkomania i przemoc, zataczają coraz szersze kręgi, obejmując coraz młodsze osoby i liczniejsze grupy społeczne - mówił szef komisji. - Dlatego dążymy do tego, aby spełniały jak najlepiej swoją rolę, która sprowadza się między innymi do stworzenia warunków w celu organizacji wolnego czasu.

  Programy finansowane są z pieniędzy pozyskanych z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. W gminie Nowa Dęba działa 51 placówek detalicznych i 17 lokali gastronomicznych sprzedających alkohol. - W tym roku planujemy pozyskać 220 tysięcy złotych z czego 210 tysięcy przeznaczymy na realizację programu walki z alkoholizmem, a 10 tysięcy na przeciwdziałania narkomanii - dodał szef komisji.

  Lista zadań, które zostaną sfinansowane dzięki pieniądzom z kapslowego jest długa. Lokalne środowiska abstynenckie mogą liczyć na pomoc lub organizację działań terapeutycznych. Zaplanowano zakup sprzętu sportowego i doposażenie sal w szkołach, ramach tworzenia warunków do spędzania czasu wolnego. - Na modernizację boiska w Chmielowie przeznaczymy 22 tysiące złotych - wylicza Adam Szurgociński. - Na urządzenia zabawowe na osiedlu Poręby oraz szkołach we wsiach gminnych 25 tysięcy złotych. Na ściankę wspinaczkową 20 tysięcy, a na urządzenia zabawowe nad zalewem kolejne 10 tysięcy złotych.

  Pieniądze pozwolą także prowadzić punkt konsultacyjny dla osób dotkniętych uzależnieniami oraz dofinansować lekcje pływania dla uczniów z miejscowych szkół.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć