Przedszkolaki wystąpiły na koncercie charytatywnym dla...

  Przedszkolaki wystąpiły na koncercie charytatywnym dla chorych kolegów

  Wioletta WOJTKOWIAK wojtkowiak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ozdoby na kiermaszu cieszyły się dużym wzięciem.

  Ozdoby na kiermaszu cieszyły się dużym wzięciem. ©W. Wojtkowiak

  Tarnobrzeskie przedszkolaki śpiewają, tańczą i cieszą się, że w ten sposób mogą pomóc chorym dzieciom. Kto tylko mógł, podziwiał w sobotę najmłodszych artystów podczas koncertu charytatywnego i nie szczędził datków.
  Ozdoby na kiermaszu cieszyły się dużym wzięciem.

  Ozdoby na kiermaszu cieszyły się dużym wzięciem. ©W. Wojtkowiak

  W sobotę, widownia Tarnobrzeskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się już siedemnasta edycja wiosennego koncertu charytatywnego była jak zwykle wypełniona po brzegi.

  Impreza, której przyświeca hasło "Wszystkie dzieci nasze są" ma już długą tradycje i szlachetny cel. Dochód z każdego koncertu jest przeznaczany dla dzieci dotkniętych ciężką chorobą, najczęściej wymagających specjalistycznego leczenia lub rehabilitacji. W naszym otoczeniu jest ich wiele.

  Dar serca

  - Koncerty charytatywne nie są konkursem, ani przeglądem. Są darem serca dla innych dzieci. Przedszkolaki uczestniczące w koncercie wiedzą, że przyszły tu po to, by im pomóc.
  - Dziękuję także rodzicom za pomoc, za ich obecność na koncercie i za to, że uczą swoje dzieci wrażliwości na krzywdę innych dzieci i ludzi - mówiła prowadząca koncert Małgorzata Korczak, dyrektor przedszkola nr 13.

  Gorąco oklaskiwane programy artystyczne przygotowały dzieci z przedszkoli nr 5, 6, 9, 12, 15, 17 i 18. Podczas występów trwał kiermasz, na którym można było kupić dekoracyjne wyroby.

  Niedziela Palmowa dla bliźniego

  Wszystkie datki zebrane podczas koncertu organizatorzy przekażą na specjalne konto. Pieniądze trafią do trojga potrzebujących: Ali Kozioł dotkniętej czterokończynowym porażeniem spastycznym, Zosi Zając, która nie może chodzić i Piotrusia Kwaśnika cierpiącego na zanik mięśni.
  - Chcemy zakupić sprzęt rehabilitacyjny dla tych dzieci - mówi ksiądz Dariusz Hamera, wikariusz serbinowskiej parafii. Koncert przedszkolaków był wstępem dla dużej imprezy charytatywnej, z której dochód będzie przeznaczony na ten sam cel. Będzie to "Niedziela Palmowa dla bliźniego z Arką Noego". Znany i lubiany zespół wystąpi w Tarnobrzegu, 5 kwietnia o godzinie 15.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie zdjęć