Jeszcze w sobotę w wielu sklepach możemy ofiarować żywność...

  Jeszcze w sobotę w wielu sklepach możemy ofiarować żywność najbiedniejszym

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Uczestniczę w zbiórce drugi raz i zachęcam kupujących, by zapełniali kosze - tłumaczy Karol, uczeń II klasy Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu.
  W piątek mieszkańcy Tarnobrzega bardzo chętnie zapełniali kosze w markecie na Placu Głowackiego.

  W piątek mieszkańcy Tarnobrzega bardzo chętnie zapełniali kosze w markecie na Placu Głowackiego. ©K. Tajs

  Gimnazjalista wspólnie z kolegą, który rozdawał przy drzwiach ulotki, przyłączył się do przedświątecznej zbiórki żywności, organizowanej przez Tarnobrzeski Bank Żywności.

  W naszym regionie ruszyła zbiórka żywności. Przez dwa dni możemy sprawić, że wielkanocne stoły najuboższych mieszkańców naszego regionu, nie będą puste. Kosze wystawiono w sklepach w Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Mielcu.

  WOLONTARIUSZE NA DYŻURACH

  Przy koszach dyżuruje aż 400 wolontariuszy. Swoją pracę rozpoczęli w piątek o godzinie 8. Zakończyli o godzinie 18. Dziś jest podobnie. To młodzież, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu, a także wolontariusze z organizacji pozarządowych.

  Karol i jego klasowy kolega znaleźli się w gronie stu wolontariuszy ze swojego gimnazjum. Dyżurowali przed południem, w markecie, na Placu Bartosza Głowackiego. Po godzinie dyżuru ich kosze powoli zapełniały się. - Mamy trochę mąki, oliwy i makaronów - wylicza Karol. - Tylko nieliczni nie chcą ulotek i przechodzą obojętnie koło koszy. Drugi raz uczestniczę w zbiórce i na pewno włączę się do kolejnych.
  Wolontariusze zachęcają, by do kosza włożyć choć jeden produkt. Liczą przede wszystkim na towary, które się nie psują i łatwo można je przetransportować. To mąka, kasze, makarony, przetwory owocowe i warzywne, konserwy, olej i cukier. Zachęcają do dzielenia się słodyczami dla najmłodszych.

  BANK WSPIERA POTRZEBUJĄCYCH

  Czesław Łuszczki, prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności z trudem podlicza, która to już zbiórka. - No chyba 16 - przypomina sobie po chwili. - Kosze wystawiamy dwa razy do roku, przed świętami. Ofiarność mieszkańców jest ogromna. Co roku zbieramy więcej. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.
  Zebrana żywność trafi do uczniów okolicznych szkół. Ich nazwiska wskażą szkolni pedagodzy. - Potrzeby są ogromne - dodaje Czesław Łuszczki. - Z zebranych produktów przygotujemy świąteczne paczki. Apeluję do wszystkich mieszkańców, by zapełniali nasze kosze, a my przygotujemy jak najwięcej paczek.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć