Jeszcze w sobotę w wielu sklepach możemy ofiarować żywność...

  Jeszcze w sobotę w wielu sklepach możemy ofiarować żywność najbiedniejszym

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Uczestniczę w zbiórce drugi raz i zachęcam kupujących, by zapełniali kosze - tłumaczy Karol, uczeń II klasy Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu.
  W piątek mieszkańcy Tarnobrzega bardzo chętnie zapełniali kosze w markecie na Placu Głowackiego.

  W piątek mieszkańcy Tarnobrzega bardzo chętnie zapełniali kosze w markecie na Placu Głowackiego. ©K. Tajs

  Gimnazjalista wspólnie z kolegą, który rozdawał przy drzwiach ulotki, przyłączył się do przedświątecznej zbiórki żywności, organizowanej przez Tarnobrzeski Bank Żywności.

  W naszym regionie ruszyła zbiórka żywności. Przez dwa dni możemy sprawić, że wielkanocne stoły najuboższych mieszkańców naszego regionu, nie będą puste. Kosze wystawiono w sklepach w Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Mielcu.

  WOLONTARIUSZE NA DYŻURACH

  Przy koszach dyżuruje aż 400 wolontariuszy. Swoją pracę rozpoczęli w piątek o godzinie 8. Zakończyli o godzinie 18. Dziś jest podobnie. To młodzież, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu, a także wolontariusze z organizacji pozarządowych.

  Karol i jego klasowy kolega znaleźli się w gronie stu wolontariuszy ze swojego gimnazjum. Dyżurowali przed południem, w markecie, na Placu Bartosza Głowackiego. Po godzinie dyżuru ich kosze powoli zapełniały się. - Mamy trochę mąki, oliwy i makaronów - wylicza Karol. - Tylko nieliczni nie chcą ulotek i przechodzą obojętnie koło koszy. Drugi raz uczestniczę w zbiórce i na pewno włączę się do kolejnych.
  Wolontariusze zachęcają, by do kosza włożyć choć jeden produkt. Liczą przede wszystkim na towary, które się nie psują i łatwo można je przetransportować. To mąka, kasze, makarony, przetwory owocowe i warzywne, konserwy, olej i cukier. Zachęcają do dzielenia się słodyczami dla najmłodszych.

  BANK WSPIERA POTRZEBUJĄCYCH

  Czesław Łuszczki, prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności z trudem podlicza, która to już zbiórka. - No chyba 16 - przypomina sobie po chwili. - Kosze wystawiamy dwa razy do roku, przed świętami. Ofiarność mieszkańców jest ogromna. Co roku zbieramy więcej. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.
  Zebrana żywność trafi do uczniów okolicznych szkół. Ich nazwiska wskażą szkolni pedagodzy. - Potrzeby są ogromne - dodaje Czesław Łuszczki. - Z zebranych produktów przygotujemy świąteczne paczki. Apeluję do wszystkich mieszkańców, by zapełniali nasze kosze, a my przygotujemy jak najwięcej paczek.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć