Sąd nad Kacperkiem. Sprawą chłopca odebranego rodzicom zajął...

  Sąd nad Kacperkiem. Sprawą chłopca odebranego rodzicom zajął się Rzecznik Praw Dziecka

  Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzyipółletni Kacperek, który po decyzji sądu rodzinnego trafił do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Tarnobrzegu, większość czasu spędza z mamą i tatą. Sprawą odebrania Kacperka rodzicom zainteresowaliśmy Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.
  Rodzice Kacpra: pani Anna i pan Grzegorz nie pogodzili się z decyzją sądu. Z nadzieją czekają na pomoc Rzecznika Praw Dziecka.

  Rodzice Kacpra: pani Anna i pan Grzegorz nie pogodzili się z decyzją sądu. Z nadzieją czekają na pomoc Rzecznika Praw Dziecka. ©Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

  O dramacie Kacperka pisaliśmy przed kilkoma dniami. Przypominamy. Decyzję o umieszczeniu Kacperka w placówce opiekuńczo-wychowawczej sąd rodzinny w Tarnobrzegu podjął 20 maja. Dzień później kurator sądowy odebrał synka pani Annie, kiedy kobieta wyszła z domu do miejskiego ośrodka pomocy rodzinie. Dramatyczne sceny rozegrały się przed budynkiem MOPR, z dala od domu chłopca, na oczach przechodniów i w atmosferze skandalu.

  SĄD BADA SPRAWĘ

  Sąd, jak zapewnił sędzia Józef Dyl, rzecznik prasowy sądu, podjął na razie tymczasową decyzje o odebraniu chłopca rodzicom. Postępowanie, które ma zakończyć się decyzją, czy rodzice zostaną pozbawieni swoich praw, czy też będą dalej mogli opiekować się dzieckiem, wciąż trwa.

  Rodzice chłopca nie pogodzili się z wyrokiem sądu i odwiedzają swojego synka w placówce każdego dnia. Mama Kacpra, pani Anna spędza z nim także noce, bo chłopiec się budzi i często potrzebuje mamy.

  RZECZNIK CZYTA DOKUMENTY

  Sprawą skandalicznego sposobu odebrania dziecka matce zajął się Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. - Na razie zwróciliśmy się do sądu rejonowego w Tarnobrzegu w sprawie przekazania akt dotyczących Kacperka - dowiedzieliśmy się w warszawskim biurze rzecznika od Marka Żebrowskiego.- Po zapoznaniu się z materiałami procesowymi rzecznik podejmie decyzje o dalszych działaniach w tej sprawie.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć