Sąd nad Kacperkiem. Sprawą chłopca odebranego rodzicom zajął...

  Sąd nad Kacperkiem. Sprawą chłopca odebranego rodzicom zajął się Rzecznik Praw Dziecka

  Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzyipółletni Kacperek, który po decyzji sądu rodzinnego trafił do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Tarnobrzegu, większość czasu spędza z mamą i tatą. Sprawą odebrania Kacperka rodzicom zainteresowaliśmy Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.
  Rodzice Kacpra: pani Anna i pan Grzegorz nie pogodzili się z decyzją sądu. Z nadzieją czekają na pomoc Rzecznika Praw Dziecka.

  Rodzice Kacpra: pani Anna i pan Grzegorz nie pogodzili się z decyzją sądu. Z nadzieją czekają na pomoc Rzecznika Praw Dziecka. ©Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

  O dramacie Kacperka pisaliśmy przed kilkoma dniami. Przypominamy. Decyzję o umieszczeniu Kacperka w placówce opiekuńczo-wychowawczej sąd rodzinny w Tarnobrzegu podjął 20 maja. Dzień później kurator sądowy odebrał synka pani Annie, kiedy kobieta wyszła z domu do miejskiego ośrodka pomocy rodzinie. Dramatyczne sceny rozegrały się przed budynkiem MOPR, z dala od domu chłopca, na oczach przechodniów i w atmosferze skandalu.

  SĄD BADA SPRAWĘ

  Sąd, jak zapewnił sędzia Józef Dyl, rzecznik prasowy sądu, podjął na razie tymczasową decyzje o odebraniu chłopca rodzicom. Postępowanie, które ma zakończyć się decyzją, czy rodzice zostaną pozbawieni swoich praw, czy też będą dalej mogli opiekować się dzieckiem, wciąż trwa.

  Rodzice chłopca nie pogodzili się z wyrokiem sądu i odwiedzają swojego synka w placówce każdego dnia. Mama Kacpra, pani Anna spędza z nim także noce, bo chłopiec się budzi i często potrzebuje mamy.

  RZECZNIK CZYTA DOKUMENTY

  Sprawą skandalicznego sposobu odebrania dziecka matce zajął się Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. - Na razie zwróciliśmy się do sądu rejonowego w Tarnobrzegu w sprawie przekazania akt dotyczących Kacperka - dowiedzieliśmy się w warszawskim biurze rzecznika od Marka Żebrowskiego.- Po zapoznaniu się z materiałami procesowymi rzecznik podejmie decyzje o dalszych działaniach w tej sprawie.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć