Mistrzowie sportu wrócili do

  Mistrzowie sportu wrócili do "Kopernika"

  Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Byli i obecni sportowcy przyjechali na jubileusz swojej szkoły Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu, któremu "stuknęło" 100 lat.
  Ewa Olek-Poźniak w swojej karierze zdobyła 30 medali mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Ona także uczęszczała do "Kopernika”.

  Ewa Olek-Poźniak w swojej karierze zdobyła 30 medali mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Ona także uczęszczała do "Kopernika”. ©Marcin Radzimowski

  Tarnobrzeski "Kopernik" przez 100 lat swego istnienia opuściło kilkadziesiąt tysięcy absolwentów. W tym gronie byli także sportowcy, których część przyjechała na Światowy Zjazd Absolwentów tej szkoły.

  Okazja była niecodzienna, bo stulecie szkoły, do której się uczęszczało nie zdarza się zbyt często. Dlatego niektórzy przemierzali setki, a nawet tysiące kilometrów by spotkać się z koleżankami i koleżankami ze szkolnej ławy.

  ZAPUSZCZALI "PIÓRA"

  Wśród tych, którzy przemierzyli wiele kilometrów był mieszkający obecnie we Francji były tenisista stołowy Siarki Tarnobrzeg i reprezentacji Polski Andrzej Jakubowicz. Popularny "Dżolo" musiał być na tej uroczystości, wszak w czasach, kiedy uczęszczał do "Kopernika" dyrektorem szkoły był jego nieżyjący już tata Józef Jakubowicz.

  - Dla niego ta szkoła była wszystkim.
  Pamiętam jak dbał nie tylko o wygląd budynku, ale i nasz wygląd. Nie pozwalał nosić długich włosów, więc często chodziliśmy do fryzjera, ale i tak byli wśród nas odważni, którzy starali się zapuścić "pióra" - wspominał Andrzej, którego, co nie dziwne, porwały do dyskusji koleżanki z klasy.
  MULTIMEDALISTKA

  Mistrzynią sportową uczęszczającą do "Kopernika" była Ewa Olek-Poźniak, która podczas swojej kariery sportowej, była tenisistką stołową, zdobyła 30 medali, wiele tytułów mistrzyni Polski, zajęła też piąte miejsce w mistrzostwach Europy w Dusseldorfie. Do niedawna mieszkająca w Szkocji, wróciła do swego rodzinnego miasta i oczywiście przyszła na zjazd.

  - Nauka nigdy mi nie przeszkadzała w uprawianiu sportu, wręcz przeciwnie. Ten zjazd to cudowna sprawa, ale dla mnie spotkanie z kolegami i koleżankami to prawie codzienność. Od dnia matury regularnie spotykamy się, co rok. Ale fajnie było też zobaczyć kolegów i koleżanki z innych klas.

  RODZINA Z "KOPERNIKA"

  Na zjeździe nie mogło zabraknąć byłego piłkarza i trenera tarnobrzeskiej Siarki Jacka Zielińskiego. On ma szczególny powód do komplementowania tarnobrzeskiego "ogólniaka". Tę szkołę skończył jego tata, siostra Iwona, synowie Tomek i Maciek, a żona Maria jest teraz w niej nauczycielką wychowania fizycznego. Dzień przed zjazdem popularny "Zielak" podpisywał umowę na prowadzenie drużyny Lecha Poznań, a po całonocnej jeździe do Tarnobrzega zjawił się na sobotnich uroczystościach.

  - Nie mogło mnie tu nie być. Koledzy ze szkolnych lat czekają, trzeba będzie trochę powspominać - tryskał humorem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć