Trwa rozbudowa Szpiata Powiatowego w Nowej Dębie

  Trwa rozbudowa Szpiata Powiatowego w Nowej Dębie

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W 2007 dobudowano zadaszenie i wiatrołap dla karetek.

  W 2007 dobudowano zadaszenie i wiatrołap dla karetek. ©fot. Klaudia Tajs

  Adaptacja pomieszczeń na gabinety poradni, wykonanie zadaszeń na podjeździe dla karetek oraz przeniesienie pracowników administracji z baraku do nowego budynku, to tylko część inwestycji wykonanych przez dyrekcję Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, nazywanego przez pacjentów "Leśną Górą".
  W 2007 dobudowano zadaszenie i wiatrołap dla karetek.

  W 2007 dobudowano zadaszenie i wiatrołap dla karetek. ©fot. Klaudia Tajs

  W czasach, kiedy dyrektorzy podkarpackich szpitali borykają się brakiem pieniędzy, których brakuje na najpilniejsze wydatki, Szpital Powiatowy w Nowej Dębie rozbudowę się. Szereg remontów i prac budowlanych, jakie dyrekcja lecznicy rozpoczęła przed dwoma laty, to zapowiedź prac adaptacyjnych, które mają dostosować szpital do wymogów nałożonych przez Unię Europejską. Wymogów, które zgodnie z zapowiedzią ministerstwa zdrowia, będą wyznacznikiem przyszłego finansowania szpitala, a nawet ich dalszego funkcjonowania.

  PODWYŻKI I REMONTY

  Roman Zawadzki, dyrektor szpitala, który kieruje placówką od dwóch lat, nie chce zdradzić rocznego budżetu jakim dysponuje jego lecznica. Zapewnia tylko, że rozbudowa, nie odbywa się kosztem podwyżek płac dla personelu oraz samego funkcjonowania szpitala. - W ostatnim czasie były podwyżki płac - mówi dyrektor Zawadzki. - Oczywiście mam świadomość, że są pracownicy, którzy zarabiają zbyt mało. Jednak staram się ich zatrzymać w naszym szpitalu, dając możliwość rozwoju.

  Podnosząc jakość świadczeń zdrowotnych, w dwóch ostatnich latach na remonty, dyrekcja przeznaczyła ponad 1,5 miliona złotych. Tylko w 2007 roku roboty pochłonęły prawie 800 tysięcy złotych. Dobudowano zadaszenie dla karetek, zaadoptowano pracownię i poczekalnię RTG. Przebudowano pomieszczenia na gabinet badań górnego odcinka przewodu pokarmowego i pracowni serologicznej. W kolejnym roku zaadoptowano między innymi pomieszczenia na poradnię chirurgiczną oraz wymieniono drzwi przeciwpożarowe w budynku szpitala.
  Do najbardziej widocznych zmian w infrastrukturze, które wykonano na przełomie 2007 i 2008 roku należy zaliczyć adaptację budynku starej wymiennikowi ciepła na biura dla pracowników administracji i dyrekcji.
  KOSZTOWNA "DWÓJKA"

  Jednym z większych wyzwań, przed jakim stoi dyrekcja nowodębskiego szpitala jest remont stojącego bliżej centrum miasta drugiego budynku, w którym działa oddział płucny i wewnętrzny. - Rozproszenie budynków szpitalnych niemal po całym mieście to nasza kolejna bolączka - dodaje Roman Zawadzki. - Akurat budynek nr 2 należy do tych obiektów, w które musimy najwięcej zainwestować. Prace remontowe planujemy rozpocząć w przyszłym roku. Ponieważ zakres robót będzie duży, liczymy na wsparcie z zewnątrz, czy to z Urzędu Marszałkowskiego, czy też z innego źródła. Walczymy o pacjentów, a odpowiednia infrastruktura to jeden z ważniejszych czynników, który może nam pomóc

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie zdjęć