Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa rozbudowa Szpiata Powiatowego w Nowej Dębie

KaT
W 2007 dobudowano zadaszenie i wiatrołap dla karetek.
W 2007 dobudowano zadaszenie i wiatrołap dla karetek. fot. Klaudia Tajs
Adaptacja pomieszczeń na gabinety poradni, wykonanie zadaszeń na podjeździe dla karetek oraz przeniesienie pracowników administracji z baraku do nowego budynku, to tylko część inwestycji wykonanych przez dyrekcję Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, nazywanego przez pacjentów "Leśną Górą".

W czasach, kiedy dyrektorzy podkarpackich szpitali borykają się brakiem pieniędzy, których brakuje na najpilniejsze wydatki, Szpital Powiatowy w Nowej Dębie rozbudowę się. Szereg remontów i prac budowlanych, jakie dyrekcja lecznicy rozpoczęła przed dwoma laty, to zapowiedź prac adaptacyjnych, które mają dostosować szpital do wymogów nałożonych przez Unię Europejską. Wymogów, które zgodnie z zapowiedzią ministerstwa zdrowia, będą wyznacznikiem przyszłego finansowania szpitala, a nawet ich dalszego funkcjonowania.

PODWYŻKI I REMONTY

Roman Zawadzki, dyrektor szpitala, który kieruje placówką od dwóch lat, nie chce zdradzić rocznego budżetu jakim dysponuje jego lecznica. Zapewnia tylko, że rozbudowa, nie odbywa się kosztem podwyżek płac dla personelu oraz samego funkcjonowania szpitala. - W ostatnim czasie były podwyżki płac - mówi dyrektor Zawadzki. - Oczywiście mam świadomość, że są pracownicy, którzy zarabiają zbyt mało. Jednak staram się ich zatrzymać w naszym szpitalu, dając możliwość rozwoju.

Podnosząc jakość świadczeń zdrowotnych, w dwóch ostatnich latach na remonty, dyrekcja przeznaczyła ponad 1,5 miliona złotych. Tylko w 2007 roku roboty pochłonęły prawie 800 tysięcy złotych. Dobudowano zadaszenie dla karetek, zaadoptowano pracownię i poczekalnię RTG. Przebudowano pomieszczenia na gabinet badań górnego odcinka przewodu pokarmowego i pracowni serologicznej. W kolejnym roku zaadoptowano między innymi pomieszczenia na poradnię chirurgiczną oraz wymieniono drzwi przeciwpożarowe w budynku szpitala.
Do najbardziej widocznych zmian w infrastrukturze, które wykonano na przełomie 2007 i 2008 roku należy zaliczyć adaptację budynku starej wymiennikowi ciepła na biura dla pracowników administracji i dyrekcji.
KOSZTOWNA "DWÓJKA"

Jednym z większych wyzwań, przed jakim stoi dyrekcja nowodębskiego szpitala jest remont stojącego bliżej centrum miasta drugiego budynku, w którym działa oddział płucny i wewnętrzny. - Rozproszenie budynków szpitalnych niemal po całym mieście to nasza kolejna bolączka - dodaje Roman Zawadzki. - Akurat budynek nr 2 należy do tych obiektów, w które musimy najwięcej zainwestować. Prace remontowe planujemy rozpocząć w przyszłym roku. Ponieważ zakres robót będzie duży, liczymy na wsparcie z zewnątrz, czy to z Urzędu Marszałkowskiego, czy też z innego źródła. Walczymy o pacjentów, a odpowiednia infrastruktura to jeden z ważniejszych czynników, który może nam pomóc

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie