Kierowcy dowiedzą się dlaczego należy zatrzymać się przed...

  Kierowcy dowiedzą się dlaczego należy zatrzymać się przed przejazdem kolejowym

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pracownicy kolei oraz policjanci będą ostrzegali w czwartek tarnobrzeskich kierowców, by ci zatrzymywali się przed niestrzeżonymi przejazdami kolejowymi. Akcja odbędzie się na ulicy Sienkiewicza. Jej termin jest nieprzypadkowy, gdyż 25 czerwca jest Europejskim Dniem Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowych.
  Zatrzymani kierowcy otrzymają od nas ulotki informacyjne i inne gadżety związane z akcją - pokazuje Paweł Ordon, zawiadowca do spraw drogowych z sekcji

  Zatrzymani kierowcy otrzymają od nas ulotki informacyjne i inne gadżety związane z akcją - pokazuje Paweł Ordon, zawiadowca do spraw drogowych z sekcji eksploatacji Stalowa Wola - Rozwadów. ©K. Tajs

  Kampania promująca bezpieczne zachowania kierowców na skrzyżowaniach dróg ze szlakami kolejowymi odbędzie się w całym kraju. O potrzebie informowania kierowców o konieczności zachowania bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowych mówią statystyki.

  - Ponad 98 procent wypadków na przejazdach kolejowych spowodowanych jest z winy kierowców - tłumaczy Paweł Ordon, zawiadowca do spraw drogowych z sekcji eksploatacji Stalowa Wola - Rozwadów. - To nieprzestrzeganie słynnego znaku B20 STOP.

  W TARNOBRZEGU NA SIENKIEWICZA

  W naszym regionie kampanię organizuje Zakład Linii Kolejowej w Lublinie - Sekcja Eksploatacji Stalowa Wola - Rozwadów.
  Pierwsze spotkanie odbyło już w Szkole Podstawowej nr 4 w Stalowej Woli. W Tarnobrzegu zaplanowano spotkanie w plenerze, przy torach kolejowych na ulicy Sienkiewicza. Akcja rozpocznie się w czwartek o godzinie 12.

  - Zaprosimy policję i straż ochrony kolei - dodaje Paweł Ordon. - Zatrzymani kierowcy usłyszą od nas dwa, trzy zdania na temat bezpieczeństwa. Wręczymy także drobne upominki. To głównie ulotki, które będą przestrzegały przed skutkami wjazdu na tory i zderzenia z pociągiem. Rozdamy także ulotki i kolorowanki dla dzieci. Mamy nadzieję, że kierowcy, których uda nam się zatrzymać, będą się stosowali do zaleceń. Bez względu na to, czy będą przejeżdżali przez przejazdy w centrum miasta, czy na terenach leśnych.

  Organizatorzy akcji planują już kolejne spotkania z kierowcami przejeżdżającymi przez drogi powiatu tarnobrzeskiego. Następna akcja odbędzie się na terenie gminy Baranów Sandomierski, w okolicy przejazdu kolejowego w Skopaniu. - To ciąg drogi wojewódzkiej i bardzo ruchliwy - dodaje Paweł Ordon. - Dlatego tam także chcemy podzielić się ulotkami.

  Akcja będzie kontynuowana w Stalowej Woli. Na wrzesień zaplanowano symulację zderzenia pociągu z samochodem. - Będzie to w Nisku na stacji kolejowej z udziałem wszystkich służb ratowniczych - zapowiada koordynator akcji. - Kierowca więźniarki nie zatrzyma się na przejeździe i zderzy się z pociągiem, który będzie przewoził niebezpieczne materiały.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć