Chcą, by wybudowano chodnik po stronie szkoły, a nie...

  Chcą, by wybudowano chodnik po stronie szkoły, a nie kościoła. - To dla bezpieczeństwa uczniów - mówią

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy Furman, w gminie Gorzyce nie zgadzają się z planami budowy przez tarnobrzeskiego starostę budowy chodnika po stronie kościoła. Według nich, chodnik trzeba wybudować po stronie szkoły, gdyż poprawi on bezpieczeństwo uczniów.
  (pierwszy z lewej) Leszek Surdy, radny gminy Gorzyce w Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego w imieniu mieszkańców zgłosił na sesji zastrzeżenia w sprawie planów

  (pierwszy z lewej) Leszek Surdy, radny gminy Gorzyce w Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego w imieniu mieszkańców zgłosił na sesji zastrzeżenia w sprawie planów budowy przez starostwo chodnika po tej stronie ulicy, która nie odpowiada przyszłym użytkownikom ©KaT


  Pierwotne plany budowy 100-metrowego odcinka chodnika w Furmanach wskazywały, że będzie on biegł przed tamtejszą szkołą. Jednak ostatnio do radnych gminy Gorzyce, którzy partycypują w połowie jego budowy, dotarły informacje, że tarnobrzeski starosta planuje budowę chodnika po przeciwnej stronie. - Czy to prawda, że chodnik będzie biegł po stronie kościoła - pytał na sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Leszek Surdy, radny gminy Gorzyc. - Chodnik powinien biec po stronie szkoły ze względu na bezpieczeństwo uczniów. Ponadto jeśli zostanie on wybudowany po stronie kościoła, trzeba będzie wykupić grunt od prywatnych właścicieli. Po co wydawać dodatkowo pieniądze, jeśli można wydać mniejszą kwotę.

  Wicestarosta tarnobrzeski Jacek Hynowski odpowiadając na sesji radnemu zapewnił, że sprawa budowy chodnika w Furmanach jest dopiero w fazie projektowania. - Nie wiem skąd radni Gorzyc wiedzą, że chodnik będzie biegł po stronie kościoła - mówi zdziwiony wicestarosta Hynowski. - Na pewno opracowywany jest jego projekt. Natomiast kwestia uzgodnień, jakie były czynione na miejscu z sołtysem, są do omówienia z kierownikiem zarządu dróg powiatowych.

  Tymczasem okazuje się, że zastrzeżenia mieszkańców Furman i radnych Gorzyc są już bez znaczenia. Radny Surdy otrzymał właśnie odpowiedź ze starostwa, z której wynika, że chodnik będzie biegł jednak po stronie kościoła. - Jedna z przyczyn wyboru strony, po której będzie bieg chodnik to konieczność budowy odwodnienia - dodaje radny Surdy. - W okolicy szkoły będzie przejście dla pieszych. Tym samym konieczny jest wykup gruntu od prywatnych właścicieli. Koszty wykupu poniesie gmina Gorzyce.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć