Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

TVL - nowa telewizja w Tarnobrzegu rozpoczyna nadawanie

Grzegorz LIPIEC
Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu, właściciel Telewizji Lokalnej TVL, Tomasz Lenard (z lewej) wraz z Wojciechem Koziełem, który odpowiada za linię programową i techniczną nowej stacji telewizyjnej w Tarnobrzegu i okolicach. Panowie prezentują koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która pozwala rozpocząć emisję kanału TVL.
Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu, właściciel Telewizji Lokalnej TVL, Tomasz Lenard (z lewej) wraz z Wojciechem Koziełem, który odpowiada za linię programową i techniczną nowej stacji telewizyjnej w Tarnobrzegu i okolicach. Panowie prezentują koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która pozwala rozpocząć emisję kanału TVL. Grzegorz Lipiec
Telewizja Lokalna w skrócie TVL wchodzi na rynek mediów w Tarnobrzegu i w powiecie tarnobrzeskim. Właścicielem stacji jest Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tarnobrzegu.

W piątek, 1 lutego o godzinie 17.15 odbiorcy telewizji kablowej z Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu obejrzą premierowy program kanału Telewizja Lokalna TVL. Właścicielem jest Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zleciła wykonanie tej usługi Studiu Woj Mar z Tarnobrzega, któremu szefuje Wojciech Kozieł.

- Za sprawy techniczne, programowe oraz kadrowe odpowiada Wojciech Kozieł. Budżet telewizji to jedna trzecia tego, co ma Miejska Telewizja Tarnobrzeg, ale naszym celem nie jest konkurencja, a stworzenie dobrego, rzetelnego, wiarygodnego źródła informacji o tym, co dzieje się w Tarnobrzegu i okolicach - mówi Tomasz Lenard, prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu. - Wracając do finansów, budżet firmy to w części oszczędności, możliwe po tym, jak Miejska Telewizja Tarnobrzeg, przestała być nadawana w ramach naszej sieci. Zostały one przeznaczone na zakup nowego sprzętu. Na budżet składa się także dochód ze sprzedaży sygnału telewizji kablowej.

Jak dodaje prezes Spółdzielni rozesłano pisma do samorządowców wszystkich gmin powiatu tarnobrzeskiego-ziemskiego, władz Sandomierza, parlamentarzystów i europosłów z regionu, informujące o możliwości debat. Pismo z zaproszeniem do spotkań na antenie otrzymał również włodarz Tarnobrzega. - Mam nadzieję, że odbywać się tutaj będą ciekawe debaty, konfrontacje ludzi o różnych poglądach - wyjaśnia Tomasz Lenard. - Poza tym jesteśmy otwarci na młodych ludzi, którzy mają głowy pełne pomysłów.
Telewizyjną ekipę tworzy na razie pięć osób. Co znajdziemy w ramówce TVL? Będą programy informacyjne, sportowe, relacje z imprez rozrywkowych oraz kulturalnych, a także publicystyka. Wkrótce TVL uruchomi swoją stronę internetową. Do tej pory program będą mogli oglądać tylko użytkownicy telewizji kablowej Spółdzielni z Tarnobrzega, Nowej Dęby oraz Skopania. - Już nawiązaliśmy współpracę z gminami Grębów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski oraz miastem Sandomierz. W planach są rozmowy z samorządem z Gorzyc. Na początek sygnał dotrze do 15 tysięcy odbiorców - podsumowuje Tomasz Lenard.

Przypomnijmy. W Tarnobrzegu od 2001 roku działa Miejska Telewizja Tarnobrzeg (premierowa emisja miała miejsce 23 stycznia 2001 roku, a spółka powstała w 1999 roku - przypomina autor), która dociera do odbiorców telewizji kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie