Tarnobrzeżanin szefuje TVP!

  Tarnobrzeżanin szefuje TVP!

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Bogusław Szwedo - założyciel tarnobrzeskiego Radia "Leliwa", pełni od soboty obowiązki prezesa Telewizji Polskiej S.A. W fotelu szefa TVP zasiadał będzie przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.
  - Pełnię obowiązki prezesa po to, by uspokoić atmosferę w telewizji publicznej - mówi Bogusław Szwedo.

  - Pełnię obowiązki prezesa po to, by uspokoić atmosferę w telewizji publicznej - mówi Bogusław Szwedo. ©M. Radzimowski

  Pasjonat historii, autor wielu publikacji prasowych o takiej tematyce, były nauczyciel Zespołu Szkół Górniczych (obecnie Zespół Szkół) w Tarnobrzegu i przede wszystkim współtwórca i prezes tarnobrzeskiej rozgłośni radiowej. Z tej strony Bogusław Szwedo jest najbardziej znany mieszkańcom naszego regionu.
  Ostatnie tygodnie, a szczególnie dni, w siedzibie TVP były bardzo burzliwe, a dla tarnobrzeżanina stały się "trampoliną" w karierze. 16 września został wybrany przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP (zasiada w niej od 2007 roku), od soboty pełni obowiązki szefa telewizji publicznej. Zastąpił odwołanego ze stanowiska Piotra Farfała. W sobotę Rada Nadzorcza TVP wymieniła cały zarząd tej spółki - posadę stracił prezes Piotr Farfał, a także zawieszeniu w grudniu ubiegłego roku Sławomir Siwek, Andrzej Urbański i Marcin Bochenek.

  - Pełnię obowiązki prezesa po to, by uspokoić atmosferę.
  Nie planuję startować w konkursie na prezesa telewizji publicznej, bo mam już swoje lata. Zresztą nie jestem typem człowieka, który przykleja się do stołka - przekonuje Szwedo. - Po rozstrzygnięciu konkursu przekażę władzę we właściwe ręce.
  Dotychczasowy szef TVP Piotr Farfał zapowiedział, że w poniedziałek nie wpuści do siedziby spółki Bogusława Szwedy. Swojego odwołania nie uznaje, twierdząc między innymi, że decyzje Rady Nadzorczej są nielegalne, gdyż rada powołana została bezprawnie.

  - Nie rozumiem zachowania pana Farfała. Młody jest i być może za bardzo przyzwyczaił się do tego fotela - komentuje tarnobrzeżanin. - Jest tak zawsze, że ustępujący prezes przekazuje stanowisko nowej osobie, ale w tym przypadku jak wynika z zapowiedzi, nie można tego zrobić z klasą. No cóż, ja w poniedziałek o godzinie 10 zamierzam rozpocząć pracę, a co będzie się działo, to zobaczymy.

  Bogusław Szwedo nie jest pierwszą osobą z Tarnobrzega, która w mediach zaszła bardzo wysoko. Dość wspomnieć o mieszkającym w Tarnobrzegu przez wiele lat Robercie Korzeniowskim (dyrektor TVP Sport), czy prezenterach stawiających pierwsze kroki w Radiu "Leliwa" - Iwonie kutynie (prezenter Panoramy), Tomaszu Kinie (TVN Style, wcześniej TVP 2), czy Rafale Freyerze (szef muzyczny Radia ZET).
  Bogusław Szwedo ma 51 lat, mieszka w Tarnobrzegu. Żonaty z Joanną, ma dwie córki: Natalia (26 lat) i Magdalena (22 lata). W wolnych chwilach sięga po ksiązki historyczne i opracowuje biografie wojskowe kawalerów Orderu Virtuti Militari (na koncie ma 5 książek).

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć