Mandat Norberta Mastalerza w rękach wojewody

  Mandat Norberta Mastalerza w rękach wojewody

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Siedmioro radnych opozycji, z tarnobrzeskiej rady miasta podpisało się pod wnioskiem do wojewody podkarpackiego, by ten unieważnił uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu Norberta Mastalerza. W poniedziałek ich wniosek trafił do kancelarii Mirosława Karapyty.
  W imieniu radnych opozycji, wniosek w sprawie unieważnienia uchwały o wygaśnięciu mandatu Norberta Mastalerza z Tarnobrzega w kancelarii wojewody podkarpackiego

  W imieniu radnych opozycji, wniosek w sprawie unieważnienia uchwały o wygaśnięciu mandatu Norberta Mastalerza z Tarnobrzega w kancelarii wojewody podkarpackiego złożył w poniedziałek radny nie zrzeszony Stanisław Uziel. ©K. Tajs

  To było niemal pewne, że radni opozycji, zaskarżą uchwałę, z którą nie zgadzali się od początku. W swoim wniosku, skierowanym do wojewody podkarpackiego, radni platformy, lewicy i jeden nie zrzeszony piszą, że uchwała została podjęła z naruszeniem podstawowych norm postępowania rady miasta.

  - Naszym zdaniem naruszony został przepis, który mówi, że kompletny projekt uchwały do rąk radnych, musi dotrzeć na trzy dni przed sesją - przypomina radny Stanisław Uziel. - Radni otrzymali porządek obrad sesji na dzień pierwszego października z podanym w porządku obrad, punktem 33, który nie określał, czyjego mandatu dotyczy wygaśnięcie. Tłumaczenie sekretarza urzędu, że spowodowane to zostało ochrona danych osobowych zakrawa na śmieszność.
  Ponadto radni otrzymali projekt uchwały początkowo bez uzasadnienia, które zostało dosłane 29 i 30 września. Potwierdził to sam przewodniczący rady miasta Jurand Lubas, który stwierdził, że opinię prawną po poprawkach otrzymał dopiero 29 września i dopiero wtedy mógł sporządzić uzasadnienie do uchwały.

  Dlatego zdaniem radnych opozycji, po przeliczeniu dni, wynika jednoznacznie, że projekt uchwały z uzasadnieniem nie został doręczony radnym w terminie, co najmniej trzech dni przed obradami.
  Jurand Lubas, przewodniczący rady miasta Tarnobrzega nie czuje się winnym i zapewnia, że według niego, projekt uchwały dotarł do wszystkich radnych w terminie wyznaczonym w statucie rady miasta. Dlatego w ubiegłym tygodniu wysłał wniosek do wojewody w sprawie zalegalizowania uchwały.

  Na analizę obu stanowisk i podjęcie decyzji w sprawie legalizacji uchwały, wojewoda podkarpacki ma 30 dni.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć