Zapadł wyrok w sprawie osób związanych z funkcjonowaniem...

Zapadł wyrok w sprawie osób związanych z funkcjonowaniem nielegalnego seksbiznesu

Marcin RADZIMOWSKI radzimowski@echodnia.eu

Echo Dnia Podkarpackie

Echo Dnia Podkarpackie

Zapadł wyrok w sprawie osób związanych z funkcjonowaniem nielegalnego seksbiznesu
Zapadł wyrok w sprawie osób związanych z funkcjonowaniem nielegalnego seksbiznesu
Jest wyrok dla czterech osób związanych z funkcjonowaniem nielegalnego seksbiznesu. Trzem sąd w Tarnobrzegu dał karę bezwzględnej odsiadki.
Kary od 3 do 5 lat "zarobili" trzej mężczyźni, zamieszani w handel ludźmi i narkotykami, nakłanianie do prostytucji, jej organizowanie i czerpanie z tego tytułu korzyści. Przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zapadł właśnie wyrok w sprawie, której początkiem był policyjny nalot na agencje towarzyskie w regionie.

W maju 2008 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przerwali działalność trzech agencji w Mielcu, Rudniku nad Sanem - Wiena i Tarnobrzegu - Luna.
Zatrzymano kilkanaście osób mających związek z seksbiznesem. Przed sądem część oskarżonych mogła dobrowolnie poddać się karze i tak też zrobiła, a proces czwórki oskarżonych: Kazimierza G., jego żony Anny G., Zbigniewa K. i Grzegorza T. toczył się w normalnym trybie.

ORGANIZOWAŁ I ZARABIAŁ

Głównym oskarżonym w tym procesie był Kazimierz G., od czerwca 2007 roku do lutego 2008 roku właściciel agencji towarzyskiej w Mielcu. Przed sądem udowodniono mu przede wszystkim sutenerstwo, czyli organizowanie prostytucji i czerpanie z niej zysku (wcześniej karany był za podobne przestępstwa) oraz handel ludźmi (zarzut dotyczył dwóch 17-letnich kobiet). Według ustaleń sądu, przez mielecką agencję towarzyską przewinęło się co najmniej dziesięć kobiet.

Sąd skazał Kazimierza G. na 5 lat więzienia, zasądzając od niego 10 tysięcy złotych grzywny i zwrot 44 tysięcy złotych, bo tyle miał zarobić na seksbiznesie. Karę 2 lat w zawieszeniu na 4 lata i 3 tysiące grzywny usłyszała żona Kazimierza G., Anna, także za sutenerstwo (przez trzy miesiące była szefową agencji) oraz za nakłanianie trzech prostytutek do zmiany zeznań obciążających jej męża.

WERBOWAŁ DZIEWCZYNY

Jedną z osób organizujących "towar" dla mieleckiego przybytku uciech, był 32-letni dziś Zbigniew K. z Gorzyc (powiat tarnobrzeski). Sąd udowodnił mu handel ludźmi (za pieniądze załatwił Kazimierzowi dwie 17-letnie dziewczyny), nakłanianie do prostytucji i jej ułatwianie.

Oprócz tego mieszkaniec Gorzyc miał na koncie obrót dużymi ilościami narkotyków, które pozyskiwał na własny użytek, lecz także sprzedawał innym. Prochy kupował w Ostrowcu Świętokrzyskim, sprzedawał w Tarnobrzegu i okolicy. Zbigniew K. skazany został na karę 4 lat więzienia i 7 tysięcy złotych grzywny. Nie zdołano mu udowodnić, że za "narajanie" panienek do agencji brał zapłatę, dlatego nie musi jej zwracać.

NAJPIERW ZA ROZBÓJ

Udział w handlu dużymi ilościami narkotyków wspólnie z 32-latkiem to główny zarzut ciążący na ostatnim z oskarżonych, Grzegorzu T z Sandomierza. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał go na 3 lata więzienia i 6 tysięcy złotych grzywny. Za kratkami mężczyzna spędzi jednak znacznie więcej czasu, gdyż najpierw musi zakończyć odbywanie wcześniejszej kary pozbawienia wolności, za rozbój dokonany w agencji towarzyskiej Luna w Tarnobrzegu.

Komentarze

Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Dom i mieszkanie

Sprawdź, jak bezpiecznie dogrzewać się w domu? (WIDEO)

Sprawdź, jak bezpiecznie dogrzewać się w domu? (WIDEO)

Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

Bezdomny Jarosław Kuźniar. Jak Polacy reagują na pomoc bezdomnym? (WIDEO)

Bezdomny Jarosław Kuźniar. Jak Polacy reagują na pomoc bezdomnym? (WIDEO)

Wideo

Galerie zdjęć