Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli współpracuje z firmą Iscar

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Po podpisaniu umowy Politechniki z firmą Iscar
Po podpisaniu umowy Politechniki z firmą Iscar Politechnika Rzeszowska
W siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zawarta została umowę o współpracy uczelni z firmą Iscar Poland Sp. z o.o.

Politechnika Rzeszowska w Stalowej Woli nawiązała współpracę z firmą Iscar

Iscar jest największą z 15 spółek wchodzących w skład IMC (International Metalworking Companies). Wspólnie są dostawcami kompleksowej linii precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem z węglików spiekanych. Firmy te produkują szeroką gamę płytek węglikowych, frezów węglikowych i narzędzi skrawających, obejmujących większość zastosowań związanych z obróbką metali. IMC dostarcza również rozwiązania inżynieryjne i produkcyjne dla głównych gałęzi przemysłu na całym świecie.

Wiele innowacyjnych produktów zaprojektowanych specjalnie pod wymagania klienta sprawiło, że IMC jest światowym liderem w głównych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo czy produkcja form i matryc.

Iskar Poland i Politechnika Rzeszowska

Iscar Poland na rynku polskim działa od ponad 30 lat. W tym okresie z dostawcy wyrobów standardowych spółka przekształciła się w firmę oferującą kompleksowe rozwiązania procesów technologicznych w obróbce skrawaniem. Mimo iż jej siedziba znajduje się w Katowicach – stolicy najbardziej uprzemysłowionej części Polski, swoim działaniem obejmuje cały obszar naszego kraju poprzez sieć doskonale przygotowanych przedstawicieli techniczno-handlowych oraz dystrybutorów.

Dzięki wdrożeniom nowoczesnych systemów narzędziowych u wielu znaczących użytkowników stała się niekwestionowanym liderem innowacyjności. Działanie to przełożyło się bezpośrednio na jej znaczący udział w rynku narzędziowym. Przez te lata jej odbiorcami stali się reprezentanci głównych gałęzi przemysłu: samochodowego, lotniczego, energetycznego, maszynowego, stoczniowego, form i matryc.

Podczas wydarzenia obecni mieli okazję zapoznać się z profilem firmy oraz możliwościami jakie daje nawiązanie współpracy.

Zakres umowy obejmuje:

  • czynny udział w wybranych wykładach z zakresu obróbki skrawaniem,
  • czynny udział w kluczowych wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię takich jak: sympozja, kluczowe prelekcje czy inne formy, gdzie nauka przenika się z biznesem,
  • wsparcie w zakresie materiałów dydaktyczno-marketingowych,
  • cykliczne szkolenia w formie wykładów i pokazów na obrabiarkach dla studentów, jak i kadry pedagogicznej w lokalnej siedzibie firmy,
  • wspólną działalność marketingową w mediach społecznościowych.

Porozumienie zostało podpisane w obecności starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego. Uczelnię reprezentowali dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego oraz dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz Prodziekan ds. rozwoju. Przedstawicielami Iscar Poland byli Robert Zieliński Prezes Zarządu oraz Bogdan Kaczmarek Specjalista ds. Rozwoju Biznesu. W imieniu Uczelni, na mocy pełnomocnictwa udzielonego przez JM Rektora PRz, umowę podpisał dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz.

W ramach nawiązanej współpracy osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań są Bogdan Kaczmarek (z ramienia Iscar Poland) oraz dr inż. Krzysztof Szwajka (z ramienia Uczelni).

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie