Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego wybierali w nich swoich reprezentantów spośród kandydatów do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Znamy oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego.
Skład Rady Powiatu Tarnobrzeskiego:
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 6 mandatów
Rożek Jacek, SEKUŁA Stanisław, LASKOWSKI Krzysztof, ŻAK Grażyna, KOSIOR Lesław, SUDOŁ Jerzy.
TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - PSL - 5 mandatów
HYNOWSKI Jacek, BARTOSZEK Paweł, LIPIŃSKA Teresa, SZEWC Dominik, ŚMIECH Wojciech
FORUM MIESZKAŃCÓW - 3 mandaty
PITRA Krzysztof, BEREZOWSKA Benita, KOZIEJA Krystyna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE SPRAWY - 2 mandaty
ZIELIŃSKI Tomasz, CHMIELOWIEC Marzena
FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO - 1 mandat
ZIĘBA Marek
Wyniki głosowania do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
Rożek Jacek- 19,70%, 935 głosów - mandat
RUSIN Krystyna - 8,75%, 415 głosów
MAREK Józefa Kazimiera - 3,22%, 153 głosy
KURZYNA Szczepan - 2,85%, 135 głosów
CZECHURA Małgorzata -1,69%, 80 głosów
SEKUŁA Stanisław - 11,11%, 527 głosów - mandat
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
HYNOWSKI Jacek - 8,54%, 405 głosów - mandat
TOMANEK Arkadiusz Piotr - 3,62%, 172 głosy
POLICHT Anna Maria - 1,26%, 60 głosów
STĘPIEŃ Iwona Barbara - 2,00%, 95 głosów
RZESZUT Klaudyna Justyna - 0,97%, 46 głosów
KLICH Michał Stanisław - 0,57%, 27 glosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO:
ŚLĘZAK Kazimierz - 3,54%, 168 głosów
ŻYGUŁA Teresa Janina - 2,13%, 101 głosów
GŁAZ Robert Marek - 2,23%, 106 głosów
BABIUCH-SROCZYŃSKA Edyta Barbara - 1,75%, 83 głosy
SUROWIEC Iwona Marta - 2,02%, 96 głosów
RUŁA Piotr - 4,30%, 230 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW:
PITRA Krzysztof Piotr - 8,77, 416 głosów - mandat
PRUŚ Tomasz Wincenty - 2,93%, 139 głosów
HYNOWSKA Marzena - 3,92%, 186 głosów
DURDA-CHWAŁEK Wioletta Małgorzata - 2,51%, 119 głosów
HAWRYLUK Magdalena - 0,30%, 14 głosów
FALARZ Łukasz - 1,33%, 63 głosy
Okręg nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
LASKOWSKI Krzysztof Wiesław - 12,55%, 605 głosów - mandat
WOJCIECHOWSKA-MAZUR Małgorzata Maria - 4,90%, 236 głosów
GIERACH Agnieszka Dorota - 4,38%, 211 głosów
ŚRODEK Anna Teresa - 4,00%, 193 głosy
DRZYMAŁA Augustyn Paweł - 4,11%, 198 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
BARTOSZEK Paweł - 28,83%, 1390 głosów - mandat
RĘKAS Tadeusz Juliusz - 3,09%, 149 głosów
LIPIŃSKA Teresa - 4,65%, 244 głosy - mandat
SWATEK Andrzej Marek - 2,12%, 102 głosy
DUL Arleta Milena - 2,05%, 99 głosów
PARTYKA Regina - 1,35%, 65 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO:
GRZEGORZEK Marian - 2,92%, 141 głosów
ŁYSIAK-KOSOWSKA Lucyna Stanisława - 0,60%, 29 głosów
KRZEMIŃSKA Anna Maria - 1,66%, 80 głosów
KOCHOWSKI Rafał - 3,53%, 170 głosów
WARTOŃ Dawid Marcin - 1,16%, 56 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW:
BUKOWSKI Dariusz Krzysztof - 5,33%, 257 głosów
ELŻAKOWSKI Piotr - 3,28%, 158 głosów
BEREZOWSKA Benita - 5,46%, 263 głosy - mandat
KANISZEWSKA Augustyna Maria - 1,43%, 69 głosów
OSTROWSKI Krzysztof Paweł - 1,35%, 65 głosów
WARZYCKA Ilona Marzena - 1,27%, 61 głosów
Okręg nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
ŻAK Grażyna - 10,78%, 422 głosy - mandat
RUTYNA Paulina - 6,13%, 240 głosów
KORYGA Piotr Stanisław - 4,96%, 194 głosy
RĄB Barbara Maria - 0,89%, 35 głosów
HAJDO Józef Włodzimierz - 6,85%, 268 głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
SZEWC Dominik - 18,67%, 731 głosów - mandat
LASOTA Łucja Hiacynta - 2,07%, 81 głosów
JUREK Joanna - 1,99%, 78 głosów
SMYKLA Joanna Ewa - 0,69%, 27 głosów
DUL Artur Piotr - 0,92%, 36 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO:
PADUCH Zuzanna - 3,88%, 152 głosy
STĘPIEŃ Edward Zbigniew - 2,73%, 107 głosów
WILK Jagoda - 1,43%, 56 głosów
BARAN Marcin - 0,26%, 10 głosów
PAŹ Dorota Krystyna - 2,09%, 82 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW:
PĘDZIWIATR Robert Karol - 10,60%, 415 głosów
KOZIEJA Krystyna Janina - 11,39%, 446 głosów - mandat
KUBIAK Alicja Lucyna - 4,34%, 170 głosów
KOZAK Grzegorz Mateusz - 5,44%, 213 głosów
JAJKO Piotr Tadeusz - 3,88%, 1852 głosy
Okręg nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
GRUSZKA Wojciech Zygmunt - 535%, 363 głosy
KOSIOR Marek - 4,13%, 280 głosów
MAZUR Krystyna - 1,24%, 84 głosy
MACIĄG-MAKSYM Katarzyna Anna - 0,69%, 47 głosów
DURDA Kazimierz - 1,55%, 105 głosów
KOSIOR Lesław - 728%, 494 głosy - mandat
NIEDZIELSKA Teresa Maria - 1,66%, 113 głosów
SUDOŁ Jerzy - 6,37%, 432 głosy - mandat
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
ŚMIECH Wojciech - 4,70%, 319 głosów - mandat
URBANIAK Andrzej - 1,22%, 83 głosy
TUŹNIK Sebastian Tomasz - 1,11%, 75 głosów
MAJEWSKA Sylwia Anna - 0,78%, 53 głosy
DOMAGAŁA Anna - 0,59%, 40 głosów
LIDWIN Małgorzata - 0,19%, 13 głosów
SUDOŁ Katarzyna Marzena - 1,16%, 79 głosów
MROCZEK Leszek - 2,42%, 164 głosy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO:
SUDOŁ Jerzy Zbigniew - 4,48%, 304 głosy
ZIĘBA Marek Grzegorz - 5,89%, 400 głosów - mandat
CHMIELEWSKA Monika - 4,58%, 311 głosów
GŁAZ Elżbieta - 2,03%, 138 głosów
BABULA Anna - 1,05%, 71 głosów
TARASZKA Anna Bożena - 0,74%, 50 głosów
GAZDA Tomasz Grzegorz - 1,37%, 93 głosy
SZURGOCIŃSKI Adam Roman - 1,89%, 128 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIESZKAŃCÓW:
TRZECIAK Barbara Maria - 2,14%, 145 głosów
TOMCZYK Bogdan Zygmunt - 1,44%, 98 głosów
SARZYŃSKI Grzegorz - 0,46%, 31 głosów
MAĆKOWIAK Przemysław Zbigniew - 0,62%, 42 głosy
RAMS Waldemar Ireneusz - 0,28%, 19 głosów
KARKUT Zbigniew Wojciech - 0,71%, 48 głosów
URBANIAK Anna - 0,16%, 11 głosów
MARKOWICZ Katarzyna - 0,28%, 19 głosów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE SPRAWY:
ZIELIŃSKI Tomasz - 9,39%, 637 głosów - mandat
CHMIELOWIEC Marzena Jowita - 5,39%, 366 głosów - mandat
STROJEK Iwona - 5,11%, 347 głosów
JADACH Tadeusz Jerzy - 2,18%, 148 głosów
HAJDUK Damian - 2,93%, 199 głosów
WILK Andrzej - 0,74%, 50 głosów
WILK Halina Zdzisława - 1,46%, 99 głosów
OSTAPKO Marek Konrad - 4,26%, 289 głosów
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?