Zabrakło szczęścia i trzech punktów. Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrywają z Zastalem Zielona Góra (zdjęcia)

Grzegorz Lipiec
Rafał Rajewicz (numer 9 na czarnym trykocie) kończy jedną ze swoich akcji efektownym wsadem. Środkowy Siarki Tarnobrzeg zdobył w sobotnim meczu z Zastalem Zielona Góra 18 punktów. Tomasz Gawałkiewicz (Gazeta Lubuska)
Koszykarze Zastalu Zielona Góra zapewnili sobie utrzymanie się w Tauron Basket Lidze. Zielonogórzanie wygrali 89:87 w pierwszym meczu rundy play-out Tauron Basket Ligi z Siarką Tarnobrzeg.

Zastal Zielona Góra - Siarka Tarnobrzeg 89:87 (15:28, 25:19, 24:23, 25:17)

Zastal Zielona Góra: James Maye 22, Walter Hodge 20, Marcin Flieger 17, David Burgess 13 (16 zb.), Jakub Dłoniak 8, Żarko Comagić 5, Maciej Raczyński 3, Marcin Chodkiewicz 1, Tomasz Kęsicki 0, Jarosław Kalinowski 0.

Siarka Tarnobrzeg: Rafał Rajewicz 18, Stanley Pringle 16 (9 as., 6 strat), Louis Truscott 16 (10 zb.), Stefan Blaszczynski 14, Daniel Wall 12, Bartosz Krupa 9, Tomasz Pisarczyk 2.

W sobotni wieczór rozpoczęła się ostateczna "bitwa o utrzymanie" w Tauron Basket Lidze. Koszykarze Siarki Tarnobrzeg rozegrali dobre spotkanie, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy z Zielonej Góry.

Praktycznie przez cały mecz na prowadzeniu byli podopieczni Bogdana Pamuły. Po pierwszej kwarcie przewaga wynosiła aż trzynaście punktów (28:15). Jednak im bliżej końcowej syreny to na parkiecie coraz lepiej poczynali sobie koszykarze prowadzeni przez Tomasza Jankowskiego. Miejscowi zaczęli grać konsekwentnie w obronie, jak i w ataku i na dwie minuty przed końcem spotkania wyszli na prowadzenie 83:81. Ostatnie 60 sekund to "koszykarskie szachy", czyli mnóstwo fauli, przerw w grze, ale dwupunktowego prowadzenia zielonogórzanie nie oddali już do końca.

We wtorek (5 kwietnia) Siarka Tarnobrzeg rozegra kolejne spotkanie w fazie play-out koszykarskiej ekstraklasy, w którym to zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg. Początek spotkania w tarnobrzeskiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przewidziany jest na godzinę 19.